Presidenti: Mësues, pedagogë e profesorë, gëzuar nga zemra 7 Marsin!

0
191

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot arsimtarë shqiptarë me rastin e festës së tyre, 7 marsit. Në mesazhin e publikuar në Fb, Meta shtuar edhe një foto të nxënësve të Mësonjëtores së pare shqipe.

„Të dashur mësues, pedagogë e profesorë shqiptarë: Gëzuar nga zemra 7 Marsin, Ditën e Mësuesit! Nderim përjetë, respekt dhe mirënjohje ndaj veprës tuaj të ndritur dhe suksese në misionin fisnik të përçimit të dijes dhe vlerave qytetare e atdhetare!“ shkruan Meta.