Marsida Jukni siq e quajn Marsi aktualisht single ????

0
2250
Syri.tv: Ju lutem tregoni pak për veten tuajë, kush është Marsida Jukni ?
Marsi: Marsida Jukni është një vajze e thjesht nga Shkodra.
Syri.tv: Ju jeni një Balerinë, përpos kërcimit keni ndonjë profesion tjetër ?
Marsi: Kam punuar disa pune me profesione te ndryshme me parë, por jam perkushtuar tek kercimi, sepse është një pune qe une e bej me shum pasion e dashuri.
 
Syri.tv: Si valltare e klubeve të natës që jeni, ky profesion ju ka sjell fat në famë ?
Marsi: Mund ta them qe famen dhe fatin i kam ndertuar vetë, ndoshta pak modeste por kur punon shum dhe perkushtohesh e krijon vetë karrieren tende ne jet.
Syri.tv: Pse e zgjodhët këtë vallzim ?
Marsi: Sepse vallzimi eshte liri…liria eshte ajo qe un kam kerkuar gjithmonë në jetë.
Syri.tv: Çka të sjell ky art në karrieren tënde ?
Marsi: Një jetë me të mirë, dhe më bën të mendoj jetën më ndryshe , gjithmon për të mirë
Syri.tv: Cilët jan anët pozitive dhe ato negative të këtij vallzimi ?
Marsi: Si çdo pune qe ka anet pozitive dhe negative ashtu dhe ky profesion ka nga ato.
Por unë vazhdoj te shikoj anet pozitive në qdo aspektë.
Syri.tv: Për të qen një valltare e natës apo balerin cilët jan kushtet, çfar përmasa trupore duhet të ketë një femër????
Marsi: Normal të jeshë e bukur ,te kesh trup të rregulltë, dhe të jesh profesioniste në vallzime gjat progamit të nates.
Syri.tv: Sa respektohet ky vallzim në vende Rajonale si Shqipri ,Kosove në krahasim me ato nderkombtare ,?
Marsi: Në pergjithsi respektohet dhe vlersohet shum gjithandej në Shqiperi, Kosovë dhe vendet ndërkombetare gjithashtu.
Syri.tv: A mendon se je bër e tepert në clube të nates ?
Marsi: Absolutisht jo, për arsye sepse publiku është ai qe më përkrah çdo her, dhe për këtë i  falenderoj nga zemra.
Syri.tv: Çka të pengon gjatë vallëzimit kur bën në klube të nates ?
Marsi: Pengesa ka ndonjeherë, por që jan momentale dhe gjithmon i kaloj me buzeqeshje dhe vazhdoj kercimin.
Syri.tv: Jeni e martuar apo e dashuruar ? apo jeni single.
Marsi: Aktualisht single ..
Syri.tv: A mendon se ky vallzimi të ka sjellur me shumë oferta nga meshkujt për te qen e dashuruar ?
Marsi: Oferta Plot (Hahahaha shaka )
Syri.tv: Gjatë vallzimit që e bën atë shkojn nerva meshkujt, apo edhe të  ngaxmojnë ?
Marsi: Ka momente të sikletëshme ndonjeherë.
 
Syri.tv: Si valltare keni has në ndonjë provokim apo paragjykim??
Marsi: Realisht po shume herë, por secili individ tregon vetën e vet, prap respekt.
Syri.tv: Bakshishi më i madhë që e ki mar deri më tani ?
Marsi: Nuk e mbaj mend ,gjith kto vite ,por so keq”hahahha”.
Syri.tv: A’ do ta linit karieren për dashurin e jetës.
Marsi: Jo nuk e besojë.
 Syri.tv: Sa koh ja kushtoni vetes per tu duk sa me ebukur
Marsi: Shume pak , me pelqen thjeshtesia.
Syri.tv: Si e mendoni jetën e tuaj në 10 vitet e ardhëshme.
Marsi: Se mendoj fare…Enjoy your life
Syri.tv: Pse e’doni aq shum foto modelizmin ?
Marsi: Per nje femer eshte Art ne vete foto modelizmi, më ben te ndjehem mir.
 
Syri.tv: Çfar veture Vozitni?
Marsi:  W passat
Syri.tv: A’ keni ndërhyrje kirurgjike ne trup
Marsi: Jo asnje nderhyrje, falenderoj Zotin për çdo gjë.
Syri.tv: A’ kanë Xhelozi vajzat ndermjet vete ne klubet e natës ?
Marsi: Normalisht që po.
Syri.tv: A’ edon Marsi më shumë fotografin apo fotografija Marsin.
Marsi: Fotografia pak me shum hahhahaha
Syri.tv: Sikur do ti kishe 24 orë të fundit jetes qa dot bëjshe.
Marsi: Do të qendroja vetem me familjen time.
Syri.tv: Çfar ke për të thën për portalin ton?
Marsi: Do doja të ju falenderoja nga zemra per intervisten.  Jeni me te mirët, suksese të metejshme. Respekt nga Unë.

Intervistoi Arben Mehmeti indpl.

Gazetar i RTV Syri Blue.

E Marte 14.08.2018
Solothurn CH.