Kreatorja dhe Modelja Internacionale nga Brukseli Drita Martini ishte , pjese e jurise SwissAlb Model 2018.

0
3486

SwissAlb Model 2018  nje eveniment i jashtëzakonshëm i bukurisë shqiptare eshtë organizuar ne Grenchen te Kantonit te Solothurit ne Zvicër  nen kujdesin e TV “Syri Blue” dhe te udhehequr nga Blue Production dhe Menaxherit te projektit Musa Syeljmani. Ky eveniment eshte bere me i kendshem me pjesemarrjen ne juri, Te Aktorit Kazim Carman, Aktores Shpresa Kastrati dhe menaxherit Musa Sylejmani e sidomos me ardhjen  kreatorjes dhe modeles Internacionale nga Brukseli Drita Martini,per te qene pjes e jurise se ketij evenimeti te Bukurise shqiptare.

Drita Martini beri nje interviste eksxlozive per portalin SYRI.TV , ku me shume respekt u pergjigje.

SYRI.TV: Kush është Drita Martini , një prezantim i shkurtë për portalin tonë ?

Drita Martini : Nje grua me shume „ Ambicje„ nane e 4 femijve , gati te ndihmoj cdo dite ata qe kan nevoje .

SYRI.TV: Ju më duket keni qenë dhe vetë modele , më thuani pak rethë vetës suajë në cilin vit jeni zgjedhur modele ?

Drita Martini:Kam filluar me modelizim ne vitin 2014 ne Bruksel,ne kete moment e kuptova qe ky ishte pasioni im.

SYRI.TV: Përpos modelimit ju jeni dhe menaxhere e kompanis Martini projects , më flisni rethe këtij projekti,  cka mban në vete ky projekt ?

Drita Martini:Te kerkojme dhe te gjejm te bukuren kudo qe te jete pa e njohur kufi duke pasur parasysh se „`Bukuria eshte nje arte ne vete„.

SYRI.TV: Pak dite më parë është mbajtur spektakli i bukurise më i madhë në Zvicer sic është SiwissAlb Model 2018 , ku ju keni qenë pjesë e juris , cfar ndjenje ishte të jeni pjes e ketij evenimetit ?

Drita Martini: Ne kete moment e kuptuam me mir se deri ne cfar pike bukurie eshte perzente dhe e rendesishmeku i jep tjeter„Ngjyre„ jetes.

SYRI.TV: Drita Martini një modele internacionale nga Brukseli , si modele sa ka qen e vështirë për ty të Zgjidhësh një fotomodele ?

Drita Martini: Per te dalluar nje artiste mes artisteve nuk eshte e lehte kurr te gjithe ishin shume te mir. Po duhet nje fituese apo fitues.

SYRI.TV: Si antare e juris e SwisAlb Model 2018 , sa kini qen e knaqur me organizimin e ketij Projektit ?

Drita Martini: Evenimeti i SwissAlb Model 2018  ishte i organizuar ne menyr shum profesionale me kandidate shume te mir , gjithshka ishte prefekte ta them.

SYRI.TV: Cfar veshtërsie pate që ta zgjedhesh një fotomodele , a kishe dyshime tek kjo ,sic ishte Delfina Kastrati pse ketë ?

Drita Martini: Nuk dyshoj ne zgjedhjen time e kam ndier qe  Delfina Kastrati ju korrespondon kriterve qe duhet te ket nje top-modele .

SYRI.TV: Gjatë Zgjedhjes së kandidatve si antare e juris SwissAlb Model 2018 ke hasë në ndonjë paragjykim ndaj kandidave ?

Drita Martini: VOTA ESHTE INDIVIDUALE.

SYRI.TV: Kompania Martini cfar raporte ka me Stafin ton , me Rtv Syri Blue ?

Drita Martini: KEMI RAPORTE PROFESJONALE.

SYRI.TV: Pse mendon që menaxheri i spektaklit të bukuris SwissAlb Model 2018 të Zgjodhi tye si antare e SwissAlb Model 2018 ?

Drita Martini: NGA EKSPERIENCA QE KAM NE FUSHEN E MODELIZMIT.

SYRI.TV: ? Si antare e juris SwissAlb Model keni mar shumē urime apo mesazhe për punen , keni menduar që keni berë nje zgjedhje të duhur ?

Drita Martini: Urimet , mesazhet dhe publikimet kan konfirmuar qe kam bere zgjedhjen e duhur.

SYRI.TV: Ju jeni fotomodele internacionale, a keni menduar ndonjëher ketë kurore tja dergoni dikujt apo ta mbani për vete ?

Drita Martini: Une ja kam dorzuar ne Tetor 2017 Doruntina Kosumit „ Top Model International 2018 „ ne Studio e RTV Syri Blue ne Zvicer. Dhe cdo vit e nderron vendin.

SYRI.TV: Një fotomodele një menaxhere e një kompanie të bukuris nga Brukseli , sa është e njohur kjo kompani në Zvicer ?

Drita Martini: E mjaftushme kur RTV SYRI BLU si i vetmi kanal TV ne Europ eshte i interesuar.

SYRI.TV: A eshte e vertet se shume shpejt do te keni nje bashkepunim apo binjakizim me mes Swissalb Model dhe Martini Kompani, ku organizimet ne te ardhmen do ti beni sebashku ?

Drita Martini : Ne jemi ne bashkepunim me njerin-tjetrin dhe kjo po avancon cdo dite e me shume duke e faleminderuar edhe Drejtorin e Syri Blue z. Musli Saiti per mbeshtetjen e plote. .

SYRI.TV: Përpos kompanis së bukuris që keni ju , ku e shohim në të ardhme Drita Martini ?

Drita Martini: E rendesishme per mua nuk eshte kompania, po te veme ne dukje artin e se bukures.

SYRI.TV: ? Cfar ke për të thën për portalin ton ?

Drita Martini: Mendoj qe ju dhe une punojme me kta artista qe kan nevoje per struktura si tonat qe te jen ne gjendje te zbulojne vlerat e tyre para botes . Ju Faliminderit per Intervisten.

SYRI.TV: Ju faliminderit dhe shume respekt per ju Drita .

Intervistoi Arben Mehmeti indpl. Gazetar i Rtv Syri Blue