Delfina Kastrati rrembeu cmimin SwissAlb Model 2018

0
2313

Korriku i ketij Muaji solli ne mes te Grenchenit Kanton i Solothurit te Zvicres , spektaklin me te madhe te bukuris shqiptare „ SwissAlb Model 2018 „ spektakel i organizuar nga Blue Production dhe Menaxheri i projektit Musa Syeljmani dhe nen mbeshtetje mediale te  RTV Syri Blue.Ne kete eveniment te bukuris ishte 17 vjecarja nga Kosova Delfina Kastrati qe rrembeu cmimin e SwissAlb Model 2018. Fituesja Delfina Kastrati me shume knaqesi dha interviste per portalin tone.

SYRI.TV: Sëpari ju lutem me lejoni që në emrin tim dhe në emer të stafit të portalit Syri.tv tju urojë cmimin si fotomodele e SwissAlb Model 2018. Si po ndiheni pas ketijë cmimit ?

Delfina Kastrati : Ju faleminderoj per urimet Po ky qmim më bën të ndihem shume krenare.

SYRI.TV: A mundeni të tregoni një biografi të shkurtë për lexuesit e portalit tonë?

Delfina Kastrati : Jam 17 vjeqare vi nga Prizreni dhe jam e lindur ne vevey dhe e rritur ne Villeneuve vaud. Në Villeneuve kam përfunduar shkollen fillore tash jam duke pritur për te filluar një formation.

SYRI.TV : Pse keni vendosur të konkuroni në spektaklin e bukuris SwissAlb Model 2018 ?

Delfina Kastrati : Modelizimi ka qenë gjithmonë ëndrra ime dhe motra ime Tina më ka përkrah shume si dhe familja ime duke me dhan vulnet per te marr pjes ne garë te bukurisë.
SYRI.TV: Si arritët të hyni në finale, kur dihet se mbretëronte një konkurrencë e fortë ?

Delfina Kastrati : E verteta ka qenë nje konkurrenc e forte po ndoshta vetvetja ,thjeshtesia ,bukuria dhe stili im me ben te mundur ti sfidoj kandidatet tjere qe ishin ne finale .

SYRI.TV : Kur keni filluar të merreni me manekenizëm ?

Delfina Kastrati : Mendoj arrita te hyj ne finale me pune dhe vullnet dhe mendoj se i kam te gjitha kriteret e modelizmit Se jam e lindur per boten e modelizmit.

SYRI.TV: Mendoni se tashmë keni hyrë në botën e artit të bukurisë ?

Delfina Kastrati : Hera e parë qe kam filluar te merrem me manekenizem është kur kam konkuru ne SwissAlb Model 2018.

SYRI.TV: Mendoni se tashmë keni hyrë në botën e artit të bukurisë ?

Delfina Kastrati : Mbas qmimit qe kam fituar mendoj se kam hyr ne boten e bukurisë.

SYRI.TV : Ju vini nga Kosova , por jetoni në Zvicer , si do ju pret tash Kosova , amendon se do ju pret si një Ambasadore e bukuris ?

Delfina Kastrati :  Shpresoj se do te me pritin mir dhe do te jenë krenarë qe e kam perfaqsuar Kosoven ne Diaspore .

SYRI.TV: Ju si fituse e cmimit te bukuris SwissAlb Model 2018, si po të trajton tash jeta në Zvicër , dhe keni dhën ndonjë intervistë për mediat e huajë apo ato shqiptare ?

Delfina Kastrati : Nga te gjithë jam mirpritur shum mirë Jo nuk kam dhan asnje interviste deri sod Eshte her e pare qe kam interviste me ju .

SYRI.TV: Sa keni qenë e knaqur me organizimin e këtij Spektaklit SwissAlb Model 2018 ?

Delfina Kastrati : Kam qenë shume e knaqur ishte nje organizim shume i bukur I falemderoj menagjerin Musa Sylejmani si dhe direktorin e RTV Syri Blue Musli Sahitin po ashtu i falemderoj juristat dhe të gjith pjesmariet.

SYRI.TV : Pse ju zgjodhi juria juve , mendoni se keni qenë më e bukura në mesin e më të Bukura në Zvicër ?

Delfina Kastrati : Mendoj se juria më ka zgjedhur se i kam te gjitha kriteret .

SYRI.TV: Si e përballove rrugen e suksesit për të qenë fituese në këtë garë të Bukuris ?

Delfina Kastrati : Sume mir e përballova duke dhënë maximumin me punë dhe vullnet arrita suksesin.

SYRI.TV : A mendon se cmimin të cilën e keni fituar ju ka hape famë dhe si po ju pret shoqëria dhe familja tash si fotomodele e SwissAlbModel 2018 ?

Delfina Kastrati : Qmimin qe e kam fituar me ka hap famë Jam shume e mirpritur mire nga shoqerija dhe familja ime jan shume krenar.

SYRI.TV:  A është e dashuruar Delfina , a mendon se tu kan rrit ofertat tash si fotomodele e Zvicres ?

Delfina Kastrati: Jo nuk jam e dashuruar kam pas dhe kam oferta po nuk jam e interesuar kam tjera projekte .

SYRI.TV: Cfar ke me thënë për portalin ton ?

Delfina Kastrati: Per portalin e juaj ju përshendes dhe ju falemnderoj shumë nga zemra që më dhat mundësine ta shprehi arritjen time,Dhe një herë e pershendese menagjerin per punen dhe organizimin e keti evenimetit  Musa Sylejmani si dhe e pershendes drejtirorin e RTV Syri Blue  Musli Sahitin, Dhe juve si domos Beni  ju falemnderoj edhe nje here Per interviste ishte një knaqësi te pergjigjem ne pytjet e juaja përshëndetje te gjith portalit .

SYRI.TV: Faliminderit ishte knaqesia e jona . Suksese.

Fotot e bera nga  Grégoire Praz