Arrestohet gjermanja, pjesëtare e “Policisë morale të ISIS-it”

0
255

Në Gjermani është arrestuar një 27 vjeçare gjermane e dyshuar se është pjesë e “policisë morale të ISIS-it” në Irak bën të ditur prokuroria federale gjermane.

E dyshuara Jeniferr W. ka udhëtuar për në Irak nëpërmjet Turqisë dhe Siria në shtatorin e vitit 2014 ku i është bashkuar asaj organizate ekstremiste, transmeton Asociated Press.