Intervistë me analistin dhe gazetarin Hadi Osmani

Intervistë me analistin dhe gazetarin Hadi Osmani Unë mendoj që ka ardhur koha që shqiptarët të bëhej pjesë e sistemit në Maqedoni dhe shteti...

U shënua solemnisht 20 vjetori i aktivitetit të Fondit Humanitar të Preshevës, Bujanocit dhe...

  Në Zollikon afër Zürichut, të dielën, më 26 nëntor 2017, solemnishtë u shënua 20 vjetori i aktivitetit te suksesshëm të Fondit Humanitar të Preshevës,...

E Nderuam Artistin Tonë me Famë Botërore, Aleksander Moisiun

Sot me 22. Mars .2018 Me Sylë Mujin, Musli Sahitin, Faik Elshani dhe Unë „Mixha Ibish“ dhe Aktori Regjisori Adem Kicaj E Nderuam Artistin Tonë me...

Si e fiton gjith ket energji Mixha Ibish?

Autor dhe regjisor Adem Kicaj, si personazh ne Emision Vlerat e Mergates, gjithmone sjell me te bukuren per shikuesit shqip foles, ata ne mergim dhe ne...

Çun Lajqi: Shkova në Amerikë për t’i shitur librat për shërimin e vajzës, kur...

Aktori i njohur Çun Lajqi në një intervistë për emisionin n’KosovShow rrëfeu të pa thënat dhe dhimjen që kishte përjetuar kur humbi vajzën. Ai, në...

UNIA ORGANIZON SEMINAR DYDITORË PËR ANËTARËT/ET AKTIV SINDIKAL

Sindikata UNIA organizon seminar dyditorë për anëtaret dhe anëtarët e sajë aktiv sindikal. Sekcioni në gjuhën shqipe i Sindikatës UNIA organizoi një seminar dyditorë për...

Lidhja e Arsimtareve dhe e Prindërve Shqiptarë në Zyrih, flak në rrugë mësuesen e...

Une, quhem Mimoza Dako (Bejkollari). Qe prej vitit 1992, menjehere pasi mbarova studimet ne Fakultetin Histori_Filologji, dega Gjuhe dhe Letersi shqipe, ne Universitetin e...

Ramije Ajdini: Kultura shqiptare ka rënie!

Shikoj shumë foto dhe vizatime të ndryshme, si dhe komentime të fëlliqura, duke filluar nga politikanët, udhëheqësit fetarë dhe shumë fytyra publike. Ne shqiptarët,...

PËR MEDVEGJËN SE SHPEJTI MUND TË FLASËM VETËM NË KOHËN E KALUAR

 Mbrëmë, në emisionin gjëthnjë e më të popullatizuar në tv Syri Blue, Oda e Mërgimit, u fol për Humanizmin e mërgimtarit. Në studio ishin ...

Nena eshte emri i Zotit ne buzet dhe zemrem time!

Azem Maksutaj kampion i shumefisht i botes ne Kick Boks e perkujton me mall Nenen e tij. Sot me 08.11-2018 behen 10 vite kur ti ike ne amshim...

Lajmet e fundit

Në Universitetin e Cyrihut: një fillim i mbarë për qindra studentë shqiptarë

Vetëm sonte mbi 120 studentë shqiptarë, ndër ta shumica femra ia mësynë vitit të ri akademik nga të cilët vetëm në vitin e parë...

Keshilla Mjeksore … Per ata qe zgjohen naten..

Për ata që ngrihen natën për të kontrolluar per ndonje zhurme ne shtepi , per te pire uje ose te urinojnë!! Nje keshille e...

“Jam Shqiptar” projekti që do t’u mundësojë fëmijëve shqiptarë në Diasporë të njohin Shqipërinë

Tashmë çdo fëmijë shqiptar që jeton në Diasporë do të ketë mundësinë ta njohë më mirë Shqipërinë falë projektit “Jam Shqiptar”. Një nismë kjo...