Argneta Thaqi sjell një stil të ri që i ka munguar muzikës shqiptare! (Video)...

Edhe pse ende në moshë të njomë, Argneta Thaqi nga Suhareka ka...

Nexhat Abdiu, autor dhe moderator i emisionit „Oda e Mërgimit “ flet për herë...

Syri.tv: Pershendetje i nderuari Nexhat. Mirë se erdhe në intervistën e portalit Syri.tv, një portal shumë i kërkuar...

BURRAVE TË SOTIT

Poezi nga: Fatime Kalimashi Do te thoja  ne recencat per autoren se “eshte premtuese” si potencial poetik cilesor.Duket sikur...

AUDICION PËR ZGJEDHJEN E AKTORËVE TË FILMAVE TË METRAZHIT TË SHKURTËR

Në studion e tv Syri në Grenchen të kt. SO u mbajt përzgjedhja e aktorëve të projektit më të ri të filmave...

NIS “KARVANI I SHKRIMTARËVE TË LUGINËS” PËR VITIN 2020.

Nga shkolla fillore “Prof. Ibrahim Kelmendi” në Preshevë, nis “Karvani i Shkrimtarëve i Luginës” për vitin kalendarik janar dhjetor 2020.Në këtë shkollë...

„GËNJËSHTARE“ është videoklipi më i ri i këngëtarit Kosovar Bledian Qoti

  Arben Mehmeti Bledian një emer i ri në estraden Kosovare , këngëtar i talentuar i cili para disa ditëve e lansoi videoklipin më të ri...

Profesori grek: Çamët i vranë dhe i përzunë. Pala greke duhet të ulet dhe...

Kjo është padyshim situata më dramatike për çamët dhe pasardhësit e tyre, sepse ata humbën pronat e tyre dhe shtetësinë greke. Pala Greke duhet të ulet...

Kush e ndërtoi Parisin, kryeqytetin e sotëm të Francës? Cilët ishin “ Parrhasianët”?

Shkruan Fahri Xharra E mora  për shtjellim edhe këtë temë për të treguar që para “lindjes” së Romës, kishte civilizim pellazg në të gjithë Europën dhe...

Videoklipin më të ri“ i Golde AG „HEROINAT „

Golde AG sjell Videoklipin më të ri" HEROINAT "   Këngëtari nga Presheva Arian Agushi, i njohur për publikun shqiptar si Golde AG, ka bërë të...

Kushtrim Dobra sjell videoklipin e ri me titullin „NDENJA“

Këngëtari shume popullariuar nga Kosova Kushtrim Dobra sjell videoklipin e tij më të ri "NDENJA" Këngëtari Pejan Kushtrim Dobra i cili jeton dhe vepron në...

Lajmet e fundit

Mërgimtarët ambasadorët më të denjë të Republikës së Kosovës

Shkruan: Florim Zeqa Ashtu çfarë ka qenë Ministria e Diasporës, e cila gjithnjë ka vepruar ndaras dhe në çakordim...

Shqiptarja Majlinda Sulejmani kandidate për parlamentin kantonal të St. Galenit, ...

Syri.tv: Kush është kandidatja shqiptare në Zvicër Majlinda Sulejmani?  Majlinda Sylejmani: Jam e lindur me 5. prill në...

KËNGËTARI I FOLKLORIT BURIMOR SHQIPTAR „MEMET PETROVCI“ – PJESË E RUBRIKËS „BARDHË E ZI...

Syri.tv: Përshëndetje inderuari Memet, mirë se erdhët në interistën javore, rubrikën tonë të re në portalin Syri.tv të cilën e kemi quajtur...