Këto janë mënyrat për të zhvilluar inteligjencën

Ekzistojnë disa lloje inteligjence, por duke konsideruar të gjithë faktorët, inteligjenca mund të rritet në çdo nivel. Në vijim po paraqesim disa mënyra të...

Rrëfehet ish-marinsi amerikan: Ja si e qëllova Bin Ladenin

Ish marinsat e Marinës amerikane, të cilët vranë Osama bin Ladenin, kanë përshkruar momentin kur qëlluan vrasësin e al-Kaidës. Robert O’Neill, i cili pretendon se...

Sot ka ditëlindjen Aishwarya Rai Bachchan, ndër më të bukurat në botë

Sot ka ditëlindjen Aishwarya Rai Bachchan. Ajo mbuush 44 vjeç, por mbetet gruaja më e bukur në botë. Aktorja indiane, Aishwarya Rai Bachchan, e...

Doni të arrini lumturinë? Ndiqni këto hapa!

Psikologia Donna Dawnson ka thënë : “Njerëzit janë kafshë sociale”. Sipas saj duhet të harrojmë paragjykimin që mund të krijohet për personat që nuk gjejnë...

Origjina ilire e festës së Halloween-it

Arkifaktet e gjetura tregojnë se festa e Halloween-it është festë Ilire dhe është festuar fillimisht  një herë në vit në Cakran të Fierit në...

Kafka gjashtë mijë vjeçare e viktimës së hershme të cunamit

Një kafkë njeriu që ishte gjetur në një moçal në shekullin e kaluar mund të jetë e një viktime të hershme në botë nga...

FOTO/ Bota e egër në Malin e Tomorit

Veç bukurive natyrore Shqipëria është një vend i bekuar edhe me larmishmërinë e gjallesave që e popullojnë. Kafshë të rralla si ariu i murrmë, e...

Vetëm 3% e njerëzve mund të shikojnë këtë video deri në fund pa halucinacione!

Testoje veten edhe ti...     https://www.youtube.com/watch?time_continue=27&v=tVgOLWVYytM

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 26 tetor 2017

Dashi Dite mjaft e bukur dhe sensuale kjo e sotmja për te dashuruarit. Pasioni do rindizet dhe do i harroni te gjitha mosmarrëveshjet qe keni...

Dëm 1 miliom paund, zjarri shkrumbon McLaren-in (Video)

Ngjarja ndodhi pranë aeroportit të Heathrow, në Berkshire të Anglisë, ndërsa fatmirësisht drejtuesi i tij ka mundur të shpëtojë. Zyrtarë të McLaren ka folur për...

Lajmet e fundit

Gazeta zvicerane: Kjo ndodh vetëm në Kosovë, bëhet qeveria pa zgjedhje?!

Gjenevë, 29 maj -Gjykata Kushtetuese e Kosovës të enjten konfirmoi një dekret presidencial që pritet të rritë tensionet në vend. Derisa mediat...

Interesat e qytetarëve dhe demagogët!

Qëllimi i demagogjisë Albiniste është që të krijojë një lidhje, në mendjet e qytetarëve, midis vështirësive që përjeton vendi dhe qeverisë...

Hej djalosh, a erdhi mbramë verdikti! Çka thojshe ti? Jam kopil, e s’ka stërkopil...

E sheh djalosh? Hej djalosh, a erdhi mbramë verdikti! Çka thojshe ti? Jam kopil, e s'ka stërkopil që ma...