Horoskopi ditor, e Enjte 14 Mars 2019

Dashi Për të lindurit e kësaj shenje do të ketë një përmirësim të ndjeshëm në raport me ditët e kaluara. Por duhet të bëni kujdes,...

VIDEO/ Njihuni me hajdutin më bujar në botë, shikoni çfarë ka bërë

Një hajdut i ka bërë të gjithë të shokohen me gjestin e tij. Ai u bë viral në mediat sociale pasi i ktheu paratë viktimës...

Në këtë kryeqytet europian nuk ekzistojnë të pastrehët

Helsinki është një prej kryeqyteteve me mirëqenien më të lartë në Europë. Kjo për shkak se fenomeni i të pastrehëve në këtë vend nuk...

Lajmi që po thyen rrjetin, serbët pretendojnë se ia kanë zbuluar fjalëkalimin Thaçit

Serbët pretendojnë se kanë bërë një zbulim të madh sa i përket Kosovës. Ata thonë se kanë arritur ta zbulojnë fjalëkalimin e kompjuterit të presidentit...

Kjo është puna që paguhet 84,000 euro në vit, por askush nuk e do

Mund të duket sikur ka ndonjë kleçkë që njerëzit nuk janë të interesuar, pasi veç pagës së mirë punohet katër ditë të javës, por...

E pabesueshme sa peshon Galaktika jonë

Galaktikë me G të madhe mund ta quajmë pa frikë galaktikën tonë që ndryshe e njohim edhe si Rruga e Qumështit për atë gjurmë...

Shenja e Horoskopit më me fat për sot, 13 Mars 2019

Astrologët parashikojnë se e mërkura e 13 marsit pritet të sjellë surpriza dhe sukses për shenjën e Virgjëreshës. Sipas parashikimit të yjeve, dita e sotme...

Si po favorizojmë teknologjinë, ja çfarë mund të ndodhë shumë shpejt

Ne jemi të rrethuar nga algoritmet në çdo gjë që bëjmë, nga lundrimi në internet për marrjen e vendimeve financiare. Por ne, si njerëz,...

Përse po e pijnë kaq shumë njerëzit Coca-Cola’n me qumësht

James Felton, një komedian, së fundmi ka ndarë me ndjekësit e tij eksperiencën e ‘qumështit me Coca-Cola’ në Twitter, duke theksuar se tashmë është...

VIDEO/ ‘Zëri i Tokës’: A e dinit se Toka lëshon tinguj në Hapësirë?

Toka në hapësirë lëshon tinguj, për shkak të erës diellore në magnetosferë. Studiuesit e kanë cilësuar si zërin e Tokës. Fusha magnetike e Tokës, magnetosfera,...

Lajmet e fundit

Pirateria Televizive: AKEP bllokon Nimi TV dhe 16 faqe të tjera interneti pirate

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare në një shkresë të dërguar ditën e sotme pranë ofruesëve të shërbimeve elektronike në internet, i...

Britani: 393 viktima nga Covid-19 në një ditë, në total 1,801 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 393 viktima nga Covid-19 në Britaninë e Madhe. Ky është numri më...

Me shkas Tash që menduan se „Erdhi dita“, LDK ua prishi ëndërren, dhe jo...

Bolshevizmi historikisht paraqet një akt vandal, brutal kundër proceseve politike dhe vlerave shoqërore që përbëjnë individualitetin kombëtar dhe qenien historike të popullit...