Misteret e statujave prej guri; Ekspertët e zbulojnë në Ishullin e Pashkëve

Figurat gjigante prej guri të Ishullit të Pashkëve i kanë intriguar prej kohesh eksploruesit dhe kërkuesit, por ekspertët tani besojnë se kanë arritur të...

Forma e hundës tregon karakterin tuaj

Bazuar në formën e hundës, është e mundur të zbulosh karakteristika të personalitetit. Hundë e vogël Një person shumë alegro dhe shoqëror. I ëmbël dhe...

Horoskopi ditor për diten e shtune – 16. dhjetor 2017

DASHI21. mars - 20. prill Në planin sentimental do keni disa probleme sot. Mos u panikoni por qetesohuni dhe flisni më shumë me partnerin/en. Beqarët...

Dallohet vështirë nga bijat adoleshente: Cila është nëna? (Foto)

Kienya Booker nga Nova Scotia e Kanadasë, ka një pamje shumë rinore, për çka njerëzit shpesh e pyesin për sekretin “që fsheh”. Fotografia ku shfaqet...

Horoskopi ditor për diten e merkure – 7. mars 2018

Dashi 21. mars - 20. prill Ju do të ndjeni nevojën për të sqaruar zemrën tuaj. Dyshimet dhe paqartësitë ju shkaktojnë lëkundje të humorit, por...

VIDEO/ NASA lajmëron se çfarë do të ndodhë në Dhjetor

Çfarë duhet të presim nga qielli i dhjetorit? Shihni një shi të jashtëzakonshëm meteorësh, yjet më të shndritshëm të kostelacioneve të njohura dhe më shumë!...

Si nëpër filma, zbulohet ilaçi që parandalon pleqërinë

Mendoni se do të plakeni dhe do të dukeni jashtëzakonisht keq? Me siguri që do të mendoni kështu, kur nuk keni dëgjuar ende për...

FOTO/ Piu 6 litra ujë në ditë për një muaj rresht, ja si duket...

Uji është jetësorë për trupin e njeriut që të funksionojë siç duhet. Pavarësisht nga fakti se konsumi i mjaftueshëm i ujit është vendimtar për çdo funksion...

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 16 Dhjetor

Dashi-Gjatë kësaj të diele duhet ti kushtoni më shumë kohë dhe rëndësi, asaj që ka rëndësi vërtetë për ju. Qielli parashikon një periudhë mjaft...

Mësoni si e shikojnë botën foshnjet

Vizioni i fëmijëve ndryshon që nga lindja. Të posalindurit e kanë vizionin e dobët, ata i shohin ngjyrat mirëpo pamjet nuk janë plotësisht të qarta. Kur...

Lajmet e fundit

Beteja e Loxhës është një krenari, e cila do të hyjë në histori me...

Në kujtim të 22 vjetorit të betejës së Loxhës Beteja e Logjës, ishte njëra prej veprimeve luftarake më profesionale...

Nga aktiviteti i Nëndegës së LDK-së në Burgdorf

E diele, 5 korrik 2020 Mbledhjen e hapi kryetari i nëndegës zotëri Refki Kryeziu, i cili pasi e propozoi...

Boksieri shqiptar Burima Aliu nga Zvicra pjesë e rubrikës Bardhë e Zi i cili...

Syri.tv : Përshëndetje të përzemërta Burim Aliu nga stafi ynë i "SYRI TV " dhe faleminderit që gjetet disa minuta për ne ?