Si të veprojmë gjatë të papriturave – Kuriozitete dhe këshilla

Si të veprojmë gjatë të papriturave - Kuriozitete dhe këshilla Ndiqeni VIDEON: https://www.youtube.com/watch?v=wPvjuZqrHbQ Jane gjera te rendesishme qe na ndodhin ne jete eshte mir te dime edhe...

Peshku i quditshem! S’e besoj se keni pare ndonjeher nje peshk te till !...

Ndiqeni videon: https://www.youtube.com/watch?v=MT_Ifx1SRHg

Habit ish-punonjësi i NASA-s: “Ju tregoj se çfarë fshihet në malin e Tomorit“

Një mister me sa duket ka rrethuar ambientet shkencore të NASA-s sa i takon malit të Tomorit. Është një ish-punonjës i NASA-s, i cili raportohet...

Shitet me çmim marramendës letra e Titanikut

Letra i ishte shkruar nënës së tij për t’i treguar përshtypjet në anijen luksoze, duke vlerësuar më shumë ushqimin e mirë dhe muzikën: “Nëse...

Testi që po ”çmend” njerëzit, kafsha e parë që shihni në foto zbulon të...

Nëse shihni këtë fotografi, cila është kafsha e parë që ju vjen në mendje? Përgjigja, sipas disa psikologëve, mund të zbërthejë disa elementë interesantë të...

Shtërngohuni: Tri enigma të vështira

Një hulumtim i vitit 2016 tregoi se përpjekja për të zgjidhur një detyrë logjike mund të ndihmojë në mirëmbajtjen e niveleve të aftësisë së...

New York Times shkruan për artistin kosovar që merr pjesë në panairin prestigjioz të...

“Adhuruesit e artit mund të mos e mendojnë Kosovën si vend ku ka inovacion artistik, por kjo galeri, e para nga Kosova që merr...

Kush e vrau gruan? – misteri që do t’u tregojë sa keni prirje për...

Misteret e vrasjeve janë shumë argëtuese, por vetëm në botën e letërsisë dhe kinemasë. A keni zgjidhur ndonjëherë ndonjë kuiz misteri? Këto lloje misteresh nuk...

AVCH ka publikuar aksidentet më „idjoteske“ të vitit. 

 Në këtë video mund të shikoni përplasje të frikshme të automjeteve dhe kampionëve në rrugë të ndryshme në botë. Shoferë amaterë dhe profesionistë shihen në...

Cili prej këtyre do të pësojë aksident i pari? Përgjigja zbulon një tipar të...

Shpesh, ne mendojmë se e njohim veten mirë, megjithatë, ndonjëherë zbulojmë një aspekt të personalitetit tonë që nuk e njihnim. Shikoni me kujdes këtë figurë....

Lajmet e fundit

Shqiptarja Majlinda Sulejmani kandidate për parlamentin kantonal të St. Galenit, ...

Syri.tv: Kush është kandidatja shqiptare në Zvicër Majlinda Sulejmani?  Majlinda Sylejmani: Jam e lindur me 5. prill në...

KËNGËTARI I FOLKLORIT BURIMOR SHQIPTAR „MEMET PETROVCI“ – PJESË E RUBRIKËS „BARDHË E ZI...

Syri.tv: Përshëndetje inderuari Memet, mirë se erdhët në interistën javore, rubrikën tonë të re në portalin Syri.tv të cilën e kemi quajtur...

SHBA-ja mbetet e hapur për shkëmbim territoresh mes Kosovës e Serbisë

Foto: Koha / ilustrim SHBA-ja ka refuzuar të hedhë poshtë shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë,...