A i keni ditur 30 fakte interesante psikologjike

01. Kur ju shihni ëndrra trupi juaj paralizohet. 02. Nëse loti i parë del nga syri i majtë tregon dhembje, nëse del nga i djathti...

Bretkosa e pazakontë me tri gjymtyrë më shumë (Video)

Gjallesa amfibe lëvizte me vështirësi, mbi dërrasë shkaku i tri gjymtyrë më shumë në trup, transmeton Telegrafi. Ende nuk dihet se si ka ardhur në...

Dëm 1 miliom paund, zjarri shkrumbon McLaren-in (Video)

Ngjarja ndodhi pranë aeroportit të Heathrow, në Berkshire të Anglisë, ndërsa fatmirësisht drejtuesi i tij ka mundur të shpëtojë. Zyrtarë të McLaren ka folur për...

Cili prej këtyre do të pësojë aksident i pari? Përgjigjia juaj zbulon një tipar...

Ajo tregon katër miq duke ecur përgjatë një trotuari, duke përshëndetur, por të gjithë kanë pranë një rrezik të menjëhershëm. Ndërsa është e qartë...

Jeta stresuese e njeriut

Ato janë të varura nga njëra tjetra. Ekziston treni i mendimeve që përçon punën e secilit prej tyre, shkruan lajmi.net Pastaj, duket se disa vende pune nuk...

Pamje të frikshme: Krokodili shfaqet nga aty ku askush nuk do ta priste (Video)

Janë publikuar disa pamje të marra në Queenslandën Veriore, Australi, si një paralajmërim për turistët e papërvojë duke u treguar atyre për rrezikun nga...

Eksperimenti i tmerrshëm i shkencëtarëve: Ja çfarë ndodh kur njeriu privohet nga gjumi

Qeveria ruse, gjatë fundit të viteve 1940, zgjodhi pesë burrat që u konsideruan si armiq të shtetit për të marrë pjesë në një eksperiment...

Qeshni me lot me këtë video, miu sulmon vajzën

Një video komike është bërë virale në internet ku shikohet një vajzë e cila është sëbashku me një mi në një gropë dhe miu...

Çka i ndodhë veturave nëse kalojnë mbi 100 pengesa rrugore të njëpasnjëshme [VIDEO]

Pengesat e shpejtësisë në rrugë apo siç njihen “Policët e shtrirë” janë pjesa më e pakëndshme mbi të cilën duhet të kaloj një ngasës...

Kjo foto po shokon mbarë botën

Pamje të tmerrshme të një fëmije të kequshqyer në krahët e një infermieri në një spital në Siri tregon se sa e zymtë është...

Lajmet e fundit

Mjekja dhe epidemiologia Kozeta Miliku nga Kanada pjesë e rubrikës Bardhë e Zi e...

Syri.tv: Përshëndetje e nderuara Kozeta Miliku dhe mirë se vini në rubrikën "Bardhë e Zi" në portalin Syri.tv? Kozeta...

PROFESOR REXHEP KRYEZIU I NDERUAR NDËR BREZA NGA BREZNA E OPOJËS

           Abas Fejzullahi Katundi Brezne ndër breza ka edhe histori të bujshme dhe shumë...

Beteja e Loxhës është një krenari, e cila do të hyjë në histori me...

Në kujtim të 22 vjetorit të betejës së Loxhës Beteja e Logjës, ishte njëra prej veprimeve luftarake më profesionale...