Horoskopi për ditën e sotme, e diel 19 Gusht

Dashi-Do luani shumë me ndjenjat e atij që keni në krah sot dhe kjo pa e kuptuar se më shumë dëm do i bëni...

Këtyre personave nuk duhet tu besoni kurrë

Jo gjithmonë arrijmë t’i identifikojmë personat, të cilëve mund t’u besojmë në jetën tonë, pasi personat e pabesë arrijnë t’i fshehin mirë qëllimet e...

Besnytnia/ Ja çfarë ju ndodh nëse prisni thonjtë natën…

Njerëzit që në lashtësi kanë nisur të besojnë në ngjarje që duke mos ditur t’i japin shpjegim, këtë të fundit e kanë gjetur në...

E tepron tifozi, derisa po zhvillohej loja, futet me veturë në fushë të futbollit...

Një tifoz futbolli e ka ekzagjeruar me veprimin e fundit të tij, teksa ka hyrë në fushën e blertë me një automjet. Videoja e tij...

VIDEO/ Kjo video e lopës që vrapon pas të vegjëlve të saj në një...

Një video e publikuar nga Neë York Post tregon një lopë që vrapon pas një makine e cila mban të vegjlit e saj. Në një...

Nën sipërfaqen e Tokës gjenden miliarda tonë diamante

Nën këmbët tona gjendet një thesar i madh. Më shumë se një milionë miliardë ton diamante gjenden nën sipërfaqen e Tokës, njoftuan këtë javë...

Horoskopi për ditën e sotme, e martë 2 Tetor

Dashi-Një refuzim që do të merrni do ju acarojë së tepërmi. Megjithatë bëhet fjalë për një çështje pune, ndaj bëni mirë të merrni masa....

Del në ankand LaFerrari Aperta, i vozitur vetëm 99 kilometra (Foto)

Vetëm 210 LaFerrari Aperta kanë dalë nga prodhimi, ndërsa shumë pak prej tyre e kanë ngjyrën e bardhë. LaFerrari është vetura më e shpejtë, që...

Çka i ndodhë veturave nëse kalojnë mbi 100 pengesa rrugore të njëpasnjëshme [VIDEO]

Pengesat e shpejtësisë në rrugë apo siç njihen “Policët e shtrirë” janë pjesa më e pakëndshme mbi të cilën duhet të kaloj një ngasës...

Nga nesër pritet stabilitet i motit

Me diell do të jetë të dielën, ndërsa vranësira të vogla me kushte për reshje lokale të shiut në pjesët perëndimore do të ketë...

Lajmet e fundit

Shqiptarja Majlinda Sulejmani kandidate për parlamentin kantonal të St. Galenit, ...

Syri.tv: Kush është kandidatja shqiptare në Zvicër Majlinda Sulejmani?  Majlinda Sylejmani: Jam e lindur me 5. prill në...

KËNGËTARI I FOLKLORIT BURIMOR SHQIPTAR „MEMET PETROVCI“ – PJESË E RUBRIKËS „BARDHË E ZI...

Syri.tv: Përshëndetje inderuari Memet, mirë se erdhët në interistën javore, rubrikën tonë të re në portalin Syri.tv të cilën e kemi quajtur...

SHBA-ja mbetet e hapur për shkëmbim territoresh mes Kosovës e Serbisë

Foto: Koha / ilustrim SHBA-ja ka refuzuar të hedhë poshtë shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë,...