Legjenda e mallkimit të vikingëve dhe sëmundja e sklerozës

Skleroza multiple është një sëmundje inflamatore që prek sistemin nervor qendror dhe që në thelb ka shkatërrimin e shtresave të mielinës. Normalisht sëmundja shfaqet...

VIDEO/ Mendoni se jeni shofer i çmendur , skeni parë këtë video akoma

Një video e një shoferi po bën xhiron e botës. Videoja është hedhur në youtube dhe ka marë mijëra klikime. Nuk dihet vendi ku është xhiruar...

Vende të braktisura që ju bëjnë të ndiheni në një tjetër botë

Vendet e braktisura në këto foto dikur kanë qenë plot jetë, plot aktivitet, ndërkaq tani janë të mbushura me qetësinë shurdhuese. Ndonëse duket pak e...

VIDEO/ Vogëlushja përkëdhel pitonin si kafshë shtëpiake, ja pamjet e tmerrshme

Shumë njerëz frikësohen dhe i kanë neveri zvarranikët, por kjo vogëlushe nuk e ka aspak problem të përkëdheli një gjarpër gjigant. Ed Taoka nga Shtetet...

VIDEO/ ‘Zëri i Tokës’: A e dinit se Toka lëshon tinguj në Hapësirë?

Toka në hapësirë lëshon tinguj, për shkak të erës diellore në magnetosferë. Studiuesit e kanë cilësuar si zërin e Tokës. Fusha magnetike e Tokës, magnetosfera,...

Zgjidhni një nga këto simbole dhe njihuni me të ardhmen tuaj

Saktësia e këtij testi është me të vërtetë i pabesueshëm! Vetëm hidhni një vështrim të afërt në imazhin më poshtë dhe zgjidhni një nga...

Range Rover tregon forcën, duke u ngjitur nëpër 999 shkallë (Video)

Për të kaluar këto 999 shkallë, një turisti të zakonshëm i nevojitet së paku gjysmë orë. Por, makina 4×4 ia doli t’i kalonte brenda...

Parashikimi i motit për ditën e premte, reshjet, temperatura, era

Sot pasdite dhe nesër priten reshje të dobëta Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 20 / 31 °C në vendet e...

EMRUSH RAMADANI, ALIAS AGA-VULLNETARI I DY LUFTËRAVE TË FUNDIT SHQIPTARE QË ERDHI NGA EUROPA,...

Portret i një luftëtari që kurrë nuk rrahu gjoks mbi luftërat e tij Emrush Ramadani, alias Aga erdhi vullnetarë në UÇK nga Londra e Anglisë...

Kush janë më të kujdesshëm në blerjen e një makine, gratë apo burrat?

Gratë janë më të pacipa, pa droje dhe më realiste se vetë një mbret kur është fjala për buxhetin ekonomik. Në blerjen e një...

Lajmet e fundit

PSHDK i duhet politikës, ekonomisë dhe strategjisë shtetformuese të RKS!

Nga Zef Prekaj Shpesh në fjalorin shqip-shqip, takojmë fjalë që kanë dy e më...

PËRGJEGJE DHE PËRKRAHJE LIDHUR ME SHKRIMIN E MREKULLUESHËM NGA NUE OROSHI

E mbramja me hair apo ja nien zanin ma vonë…           Është titulli i mrekullueshëm i shkrimit që i...

Nga sot Qeveria mbulon shpenzimet e Kartonit të Gjelbër për diasporën

ëvendësguvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Sokol Havolli ka njoftuar se në minutat e parë të ditës së sotme është printuar polica...