WhatsApp dhe Instagram do të ndryshojnë emrat, ky do jetë emërtimi i ri

WhatsApp dhe Instagram do të marrin emërtime të reja, si pjesë e një projekti të ri-emërimit të ‘Facebook’. Të dy aplikacionet do të njihen si...

BMW-në e vitit 1972 e nxjerrë nga garazhi pas 7 vjetësh

Studiuesi dhe publicisti Daut Dauti për herë të parë pas shtatë vjetësh ka nxjerrë nga garazhi veturën e tipit BMW të vitit 1972, e...

Thyhet rekordi, kjo është vetura më e shpejtë në botë

Bugatti Chiron vendos rekordin e ri në botë, si makina më e shpejtë. Ajo ka arritur shpejtësinë gati 305 milje në orë, ose e...

Ferrari 488 Pista prezantohet në Geneva Motor Show me 720 kuajfuqi

Pjesët nga makinat e garave, e bëjnë Pisan edhe më të egër. Prodhuesi italian Ferrari, zyrtarisht ia ka hequr mbulesën modelit të shumëpritur 488 Pisa,...

Ja si lexoni mesazhet në WhatsApp pa e bërë ’seen‘

Të gjithë duam të lexojmë mesazhet  në WhatsApp pa bërë ‘seen’. Një trik i ri është gjetur për të gjithë përdoruesit e Iphone. Të gjithë...

Bill Gates nuk është më njeriu më i pasur në botë, shikoni kush ia...

Sipas një studimi të më fundit të bërë nga “Bloomberg” pasuria e 500 njerëzve më të pasur në botë është rritur me 23%. Bill Gates,...

Bëjeni këtë nëse bateria e celularit tuaj është dobësuar

Nëse dëshironi të rritni jetëgjatësinë e baterisë së celularit tuaj, atëherë ky artikull është për ju. Është absolutisht normale që porti i mbushjes në celularin...

Audi TT dhe A5 mund të bëhen bashkë në një makinë të kombinuar

Tregu i makinave me tavan të hapur, ka qenë gjithnjë i vogël dhe nuk po shkon duke u rritur. Meqenëse këto makina nuk janë të...

Apple nuk heq dorë nga Mac Mini

Apple ka lënë pasdite kompjuterin Mac Mini, pasi që sistemi ka marrë një numër të vogël të përditësimeve viteve të fundit. Shefi i kompanisë, Tim...

YouTube pati ndërprerje globale, por tani është kthyer

YouTube ka përjetuar një ndërprerje të madhe. Përdoruesit në të gjithë botën filluan të vërejnë se faqet e shërbimit të videos dhe aplikacionet telefonike...

Lajmet e fundit

Pirateria Televizive: AKEP bllokon Nimi TV dhe 16 faqe të tjera interneti pirate

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare në një shkresë të dërguar ditën e sotme pranë ofruesëve të shërbimeve elektronike në internet, i...

Britani: 393 viktima nga Covid-19 në një ditë, në total 1,801 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 393 viktima nga Covid-19 në Britaninë e Madhe. Ky është numri më...

Me shkas Tash që menduan se „Erdhi dita“, LDK ua prishi ëndërren, dhe jo...

Bolshevizmi historikisht paraqet një akt vandal, brutal kundër proceseve politike dhe vlerave shoqërore që përbëjnë individualitetin kombëtar dhe qenien historike të popullit...