Dardha ilaç kundër kollit dhe kancerit, shikoni mrekulline

7 të mira që mund të përfitoni nga konsumimi i dardhës Dardha është frut ndihmon në parandalimin e shumë sëmundjeve. Rezultatet e shumë studimeve kanë...

Luftojeni gripin me këto receta natyrale me xhenxhefil

Shumica e njerëzve e përdorin xhenxhefilin në rast të ndonjë ftohje apo gripi. Krejt kjo, pasi përbërësit që ndodhen në xhenxhefil ndihmojnë lehtësimin e...

Ushqimet e zakonshme që ulin rrezikun për zhvillimin e kancerit të zorrës

E dini që drithërat janë të mira për zemrën, por mund të kenë edhe një përfitim tjetër gjithashtu. Pas një studimi afatgjatë nga Fondacioni Botëror...

Testi 15-minutësh që ju ndihmon të dalloni nëse keni myk në gojë

Nëse gjendet në sasi të vogla është e parrezikshme, por, kur shtohet në mënyrë drastike kjo mund të ketë pasoja për shëndetin. Në një trup...

Kjo perime u përmirëson shëndetin e nyejve dhe ju mbron nga kanceri

Qoftë nëse e hani atë pa e përzier me ushqime tjera, apo e hidhni në supë ose në sallatë, selino sjellë efekte të mahnitshme...

Ka një arsye pse flemë më pak dhe plakemi

Hulumtimet e reja tregojnë se paraardhësit tanë mund të mbanin pjesë të përgjegjësisë për mungesë gjumi. Konsiderohet se dallimet në kohë kur disa njerëz shkojnë...

Përse mjekët pediatër e ndalojnë përdorimin e pudrës, ja nga se rrezikohen bebet

Pudra është një produkt që përbëhet nga magnezi, silikoni, oksigjeni dhe hidrogjeni dhe funksioni i saj është të thithë lagështirën nga lëkura e fëmijës....

Interesante/ Mushkonjat nuk pickojnë këta persona

Shpesh hamendësojmë se pse disa njerëz pickohen nga mushkonjat e disa të tjerë jo. Ka shumë arsye mirëpo një kryesore lidhet me nivelin 3 të...

Nusja ‘çmendet’ ditën e dasmës! Mjeku shokohet nga ajo çfarë i gjen brenda kokës

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur me një nuse. Ajo quhet Keyll dhe ditën e dasmës e kaloj në spital, pasi kishte dhimbje koke...

Alarmi/ Rreth 120 produkte ushqimore shqiptare shkaktojnë kancer

Alarmi/ Rreth 120 produkte ushqimore shqiptare shkaktojnë kancer ‘Bie alarmi’ -Nëse konsumoni produkte shqiptare si gjalpi, qumështi, fasulet, vaji, uji, frutat e thata, vera, të...

Lajmet e fundit

Skandaloze: Prishtinë, policët e dënojnë qytetarin me 450 euro për puthje

Naser Sertolli Pjesëtarë të Policisë së Kosovës i kanë shqiptuar një gjobë një mërgimtari në Prishtinë vetëm pse...

«Presheva Summer 2021» eveniment sportiv në stadiumin e qytetit

Presheva Summer 2021" eveniment sportiv i cili në stadiumin e qytetit të Preshevës ishte vend ku (ri) bashkoheshin dashuria për vendlindjen dhe...

SHAIP KAMBERI I VETËM KUNDËR “BOTËS SERBE”

Shkruan Tomislav Markovic, gazetar dhe shkrimtar nga Beogradi.Huazuar nga Al Jazeere Aleksandar Vuçiq dhe shoqëruesit e tij pëlqejnë të...