Flokët e lagur mund të shkaktojnë migrenën dhe paralizën e fytyrës

Flokët e lagur ashtu siç mund të ndikojnë në shfaqjen e migrenës mund të shkaktojnë infeksione dhe sinusitin. Këto janë sëmundje të cilat shkaktojnë...

Nëse jeni ky grup gjaku, urgjent tek mjeku. Rrezikoni atak kardiak

Nëse hani ushqime që nuk ju përshtaten sipas grupit të gjakut, me gjasë do të keni më shumë probleme shëndetësore. Studimet ku ishin përfshirë rreth...

Mos e leni pa e shiku, djaloshi që vuan nga një sëmundje e rrallë...

Rhett Lamb është një djalosh trevjeçar nga Pitersburgu i Shteteve të Bashkuara që vuan nga pagjumësia, e cila e detyron djaloshin të rrijë zgjuar...

Thuajini JO gështenjave nëse keni foshnjen me gji, ja çfarë rrezikon nëna dhe i...

Gjidhënia është një periudhë delikate në lidhje ushqyerjen pasi disa ushqime duhet të evitohen duke qënë se të gjithe elementet kalojnë tek fëmija nëpërmjet...

Studim: Personat që vuajnë nga artriti rrezikojnë me 50% të preken nga kjo sëmundje...

Personat që vuajnë nga artriti janë më të rrezikuar nga një sëmundje vdekjeprurëse e mushkërive, paralajmërojnë ekspertët. 400 mijë njerëz me artrit reumatoid në...

Dieta strikte? Prisni, lejohen edhe çokollatat

Sipas shkencëtarëve, të gjithëve na lejohen të konsumojmë të paktën një herë në javë ushqime të cilat zakonisht i klasifikojmë me kalori të shumtë...

Simptomat e kancerit të lëkurës që nuk duhet injoruar

Çdo vit, numri i pacientëve me kancer të lëkurës po rritet. Nëse sëmundja zbulohet në kohë, shanset e shërimit janë 90 për qind. Po...

Për sa kohë mund të kem trup FITNESI?

kzistojnë shumë faktorë të cilët ndikojnë në kohën që i nevojitet ushtruesit për të pasur trup fitnesi. Ushtruesi duhet të ketë: Gjinia: Mashkullore. Mosha: 17 deri...

Limoni kundër gurëve të veshkave

Naturalnews.com sjell disa këshilla se si të parandalohen gurët e veshkave me ushqimin e përditshëm. Ata që e kanë provuar dhimbjen e gurëve të veshkave...

Këshilla të rëndësishme se si duhet vepruar në raste aksidentesh

Në rast se dikush pëson aksident, të pranishmit mundohen ta shpëtojnë duke vepruar me shpejtësi, por jo gjithmonë ia dalin ta shpëtojnë. Madje, ka raste...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...