Nihanin nuk do ta njihni para se të bëhej e famshme

Neslihan Atagul sot konsiderohet prej aktoreve më të bukura në Turqi. Ajo karakterizohet për bukurinë natyrale që ka, përcjell ORAinfo. Aktorja asnjëherë nuk është përfolur...

Kreatorja dhe Modelja Internacionale nga Brukseli Drita Martini ishte , pjese e jurise SwissAlb...

SwissAlb Model 2018  nje eveniment i jashtëzakonshëm i bukurisë shqiptare eshtë organizuar ne Grenchen te Kantonit te Solothurit ne Zvicër  nen kujdesin e TV...

Egzona një nuse për vjehërr…Me mëngjes grimoset dhe vishet me fustan të gjatë plotë...

Egzona është bashkëshortja e këngëtarit të njohur kosovar, Albatrit Muqiqi si dhe reja e Nysretit dhe Meritës, gjithashtu këngëtarë shumë të njohur dhe të...

Intervistë  me këngetaren mirnëjohur  Fatë  Berisha

Muzikën e dua dhe frymzohem nga ritmi saj ,tingujt,melodia me një fjal është vet jeta. SYRI.TV : Kush është Fatë  Berisha ? FATE BERISHA  :  Une...

Learta befason burrin e saj me mëngjes, ia uron ditëlindjen në këtë mënyrë

Learta Jakupi është reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behlulit, transmeton ORAvip. Ajo u bë e njohur për shkak të vjehrrës së...

Miss-i i përjashtuar nuk pranon të paguajë haraqin, shpjegon në detaje të gjitha padrejtësitë...

Bernadeta Anna Nikolla, që në maj të këtij viti është zgjedhur ‘Miss Grand Kosova’ dhe ka fituar të drejtën për të përfaqësuar Kosovën në...

Kush është Lirije Camaj?

Syri.tv: Fillimisht me pak fjalë, a mund të na thuani kush është Lirije Camaj? Lirije Camaj: Përshëndjetje, quhem Lirije Camaj vijë nga (Gruda) e martuar në (Hot)...

Delfina Kastrati rrembeu cmimin SwissAlb Model 2018

Korriku i ketij Muaji solli ne mes te Grenchenit Kanton i Solothurit te Zvicres , spektaklin me te madhe te bukuris shqiptare `` SwissAlb...

Marsida Jukni siq e quajn Marsi aktualisht single ????

Syri.tv: Ju lutem tregoni pak për veten tuajë, kush është Marsida Jukni ? Marsi: Marsida Jukni është një vajze e thjesht nga Shkodra. Syri.tv: Ju jeni një...

SWISSALB TOP MODEL 2018

Ne spektaklin me te njohur te bukurise ne Zvicer “ SwissAlb Model 2018” sot me 1 Korrik 2018 eshte zhvilluar finalja e madhe ne Grenchen...

Lajmet e fundit

Kampioni shqiptar nga Amerika Enea Lapa fletë për karrierën e tij në rubrikën“ Bardh...

SYRI.TV: Përshëndetje z. Lapa , mirë se na erdhe në rubrikën " Bardh e Zi"  të portalit Syri. Tv nga Zvicra.  Uroj...

Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova jetoi një jetë të shkurtër, por plot nder dhe...

Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova jetoi një jetë të shkurtër, por plot nder dhe lavdi. Sot bëhen 15 vjet të shkuarjës në...

Arbnore Hasani, kandidate për Deputete nga radhët e AAK nga Diaspora

Intensifikimi i kryetarit të AAK z. Ramush Haradinaj ishte ide e mëhershme në të mirën e vendit që diaspora duhet të jetë...