Nihanin nuk do ta njihni para se të bëhej e famshme

Neslihan Atagul sot konsiderohet prej aktoreve më të bukura në Turqi. Ajo karakterizohet për bukurinë natyrale që ka, përcjell ORAinfo. Aktorja asnjëherë nuk është përfolur...

Kreatorja dhe Modelja Internacionale nga Brukseli Drita Martini ishte , pjese e jurise SwissAlb...

SwissAlb Model 2018  nje eveniment i jashtëzakonshëm i bukurisë shqiptare eshtë organizuar ne Grenchen te Kantonit te Solothurit ne Zvicër  nen kujdesin e TV...

Intervistë  me këngetaren mirnëjohur  Fatë  Berisha

Muzikën e dua dhe frymzohem nga ritmi saj ,tingujt,melodia me një fjal është vet jeta. SYRI.TV : Kush është Fatë  Berisha ? FATE BERISHA  :  Une...

Miss-i i përjashtuar nuk pranon të paguajë haraqin, shpjegon në detaje të gjitha padrejtësitë...

Bernadeta Anna Nikolla, që në maj të këtij viti është zgjedhur ‘Miss Grand Kosova’ dhe ka fituar të drejtën për të përfaqësuar Kosovën në...

Egzona një nuse për vjehërr…Me mëngjes grimoset dhe vishet me fustan të gjatë plotë...

Egzona është bashkëshortja e këngëtarit të njohur kosovar, Albatrit Muqiqi si dhe reja e Nysretit dhe Meritës, gjithashtu këngëtarë shumë të njohur dhe të...

SWISSALB TOP MODEL 2018

Ne spektaklin me te njohur te bukurise ne Zvicer “ SwissAlb Model 2018” sot me 1 Korrik 2018 eshte zhvilluar finalja e madhe ne Grenchen...

Delfina Kastrati rrembeu cmimin SwissAlb Model 2018

Korriku i ketij Muaji solli ne mes te Grenchenit Kanton i Solothurit te Zvicres , spektaklin me te madhe te bukuris shqiptare `` SwissAlb...

Marsida Jukni siq e quajn Marsi aktualisht single ????

Syri.tv: Ju lutem tregoni pak për veten tuajë, kush është Marsida Jukni ? Marsi: Marsida Jukni është një vajze e thjesht nga Shkodra. Syri.tv: Ju jeni një...

Intervistë me këngëtaren dhe moderatoren e mirënjohur Olgera Lleshaj

Unë i them të gjitheve të falin dashuri sepse më dashuri bota bëhet më e bukur . SYRI.TV : Mudeni të na tregoni një biografi...

Kush është Lirije Camaj?

Syri.tv: Fillimisht me pak fjalë, a mund të na thuani kush është Lirije Camaj? Lirije Camaj: Përshëndjetje, quhem Lirije Camaj vijë nga (Gruda) e martuar në (Hot)...

Lajmet e fundit

Bashkëbisedim nëpërmjet video lidhjes/Skype me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Sporti Shqiptar në Zvicër, emisioni i 16-të Bashkëbisedim nëpërmjet video lidhjes/Skype me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Cyrih

PDK: Vendimi i djeshëm i Kurtit, një lojë dhe mashtrim ndaj qytetarëve dhe ndaj...

Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka “mashtruar” dhe “gënjyer” qytetarët e Kosovës lidhur...

Pirateria Televizive: AKEP bllokon Nimi TV dhe 16 faqe të tjera interneti pirate

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare në një shkresë të dërguar ditën e sotme pranë ofruesëve të shërbimeve elektronike në internet, i...