Digjni 500 kalori pa shkuar fare në palestër – aktiviteti që mund ta kryeni...

Humbja e peshës jo domosdoshmërish duhet të jetë detyrë. Shkencëtarët tani po thonë se mund të digjni kalori duke shikuar filma. Por, sipas tyre, numri...

FOTO/ Noizy dhe Tayna bashkë me pushime në…

Reperët po pushojnë në të njëjtën kohë në të njëjtin vend! Nuk ka më diskutime se Tayna është kthyer në një prej personazheve më ‘in’...

Pyetjet psikologjike që ju ndihmojnë ta lexoni mendjen e çdo personi

Ditëve të sotme, bisedat e thella janë bërë një mënyrë krejtësisht e re e komunikimit që u ndihmon njerëzve ta njohin më mirë njëri-tjetrin. Ekspertët...

Një lajm i mirë për gjumashët; Ja sa kalori digjni kur jeni duke parë...

A keni djegur ndonjë kalori fare derisa jeni duke fjetur? Kur jeni në gjumë, trupi juaj është duke punuar në mënyrë aktive në riparimin dhe...

Tuna e sëmurë duke bërë..

Më 8 Mars, këngëtarja e dashur për publikun Tuna Sejdi mbajti një koncert ku promovoi albumin e saj më të ri. Që para këtij...

Në vend të kafesë, lëngu që…

Pirja e kafesë në mëngjes është bërë një zakon shumë i përhapur tek pjesa më e madhe e njerëzve. E ndërsa një pjesë nuk e...

Këngëtari shqiptar i reagon Sellmës: S’të ka ra mi pa masakrat që i ka...

Asim Gashi, ka reaguar ndaj komplimentit që grimerja e njohur kosovare, Sellma Kasumoviç ia ka bërë vajzës së kriminelit serb, Zhelko Razhnatoviq. Me anë të...

Simptomat e stresit/ Ju nuk mund t’i vini re, por trupi reagon në këto...

Presioni për punën, përgjegjësitë e shumta që ne marrim, roli në familje dhe nevoja për t’u kujdesur për veten na mbingarkojnë dhe për 24...

Vesa ua ‘han ymrin’ bashkëpunëtorëve, ja çka iu bënë

Po vjen me këngë të re. Këngëtarja Vesa Luma e ka konfirmuar duetin e dashurisë me Denik Perzerinin. Ajo ka hedhur një video në Instastory ku...

VIDEO/I gjithë publiku në këmbë, Tayna ‘pushton’ Zvicrën

Doruntina Shala apo Tayna, ishte e pranishme në një koncert në Zvicër e cila ‘pushtoi’ zemrat e të gjithëve. Se pëlqehet mjaft shumë nga publiku,...

Lajmet e fundit

Kush i mbush syt me lotë bukuroshes Shkodrane.

Interviste me këngëtaren Shkodrane Elisa Kalaj Syri.tv: Elisa Kalaj Shkodrane, nga e mer ketë bukuri kaq sexy? Elisa Kalaj: Thjeshtesia e ben njeriun me të bukur...

Spinaqi, ja të mirat shëndetësore që i sjell

Ata mund të shkaktojnë stres oksidativ, gjë që shkakton plakjen e shpejtë. Kjo gjithashtu rrit rrezikun e kancerit dhe diabetit. Për të mos ndodhur kjo...

Zidane flet për situatën e Bale

Lojtarët si Isco Alarcon janë ata që presin që të rifitojnë një vend në formacionin e ‘Los Blancos’ pasi nuk gjenin hapësirat e tyre...