Shoqata Kulturore Shqiptare ,,Atdheu,, festoi 10 vjetorin e aktivitetit në Thun Kt. Bern...

Të shtunën me 07.09.2019 Shoqata Kulturore Shqiptare ,,Atdheu,, festoi 10 vjetorin e aktivitetit në Thun Kt. Bern në Zvicër   Nën moderimin e figurës amblematike z....

Zagani flet për italianët: Ju tregoj pse nuk guxojnë të arrestojnë Saimir Tahirin

Dritan Zagani, në një intervistë për median italiane “Meridianews”, ka folur për “çështjen Tahiri” dhe për vendimin që sipas tij, do të dalë nga...

«KF LUGINA» NGA PRESHEVA VLERËSON ME MIRËNJOHJE GAZETARIN E SYRI.TV NGA ZVICËRA ARBEN MEHMETI.

 Është hera e tretë që gazetari i televizionit SYRI.TV Arben Mehmeti shpërblehet me  mirënjohe.  Kështu ndodhi edhe sot...

Zgjedhje në Bosnje dhe Hercegovinë për liderët e presidencës tripalëshe

Qytetarët në Bosnje dhe Hercegovinë votojnë sot në zgjedhjet e përgjithshme, të cilat vijnë pas një fushate zgjedhore, kryesisht të fokusuar në ndarjet e...

17 të vdekur nga gripi në një javë, njihuni me raportin e frikshëm

Para 2 javësh u bë publik një raport ku tregonte që numri i vdekjeve nga gripi ishte rritur në Europë dhe një nga vendet...

Zhduket një 15-vjeçar në Lezhë

Një tjetër minoren është zhdukur nga banesa e tij në Lezhë. Denoncimin e ka bërë babai i tij. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, D. M., vjeçe...

Videoklipin më të ri» i Golde AG «HEROINAT «

Golde AG sjell Videoklipin më të ri" HEROINAT "   Këngëtari nga Presheva Arian Agushi, i njohur për publikun shqiptar si Golde AG, ka bërë të...

Ai Kujtoi se Fitoi Vendin e Punës, Por Drejtori i tha: “A i ke...

Një djalosh i ri që sapo kishte përfunduar studimet me rezultate të shkëlqyera shkoi për të aplikuar për një pozitë menaxheriale në një kompani...

“Ne jemi gjysma e Botës”, mesazhi inspirues i zv. ambasadores amerikane në Tiranë për...

Leyla Moses-Ones, zëvendës ambasadorja amerikane në Shqipëri në Ditën Ndërkombëtare të Grave ndan me të gjithë ndjekësit mesazhin e saj mbi rolin e rëndësishëm...

Superoperacioni kundër mafias shqiptare, FBI dhe DEA sjellin provat, kush janë kokat e para

Tashmë prej ditësh një grup i gjerë agjentësh të policisë europiane dhe dy agjencive të rëndësishme ligjzbatuese amerikane, kanë mbërritur në Shqipëri për të...

Lajmet e fundit

Mediat serbe: Beogradi nis tanke drejtë kufirit me Kosovën

Tensionimi i situatës në Veri të Kosovës nuk ka të ndal. Mediat serbe raportojnë se ushtria serbe ka nisur edhe tanke drejtë...

Kryeministri Kurti reagon pas incidenteve në Veri, thotë se sulme të tilla nuk do...

Pas djegjes së Qendrës së Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok dhe sulmit ndaj Qendrës së Regjistrimit Civil në Zveçan, ka reaguar...

Takim i shkrimtarëve në Zvicër

Mbreme në Biblioteken Pestalozzi që drejtohet nga Suela Jorgaqi u takuan shkrimtaret shqiptar të Zvicres. Në mesin e tyre ishte edhe autori...