Ilir Meta: Kosovë, gëzuar Ditën e Pavarësisë!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar sot, Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në letrën e urimit,...

EKSKLUZIVE/ Kush është femra që po fundos Saimir Tahirin…

Partia Socialiste vendosi sot që të votojë kundër heqjes së imunitetit për deputetin dhe ish-ministrin Saimir Tahirin. Një vendim që ndodh për herë të...

Kantautori nga Presheva Vullnet Saliu flet në rubrikën «Bardh e Zi» të portalit Syri.tv...

SYRI.TV: Përshëndetje inderuari z.Vullnet Sahliu . Mirë se erdhe ne rubrikën “ Bardh e Zi “ të portalit...

Pronarët e bizneseve mirëpresin projektin për Qarkoren e Qytetit

Është mbajtur sot dëgjimi publik me pronarët e tokave që do të jenë pjesë e shpronësimit në kuadër të projektit për zgjerimin e segmentit...

Gjenden të masakruara tre femra në kufirin Greqi – Turqi

Një skenë e ngjashme për filma horror. Tri femra, origjina e të cilave ende nuk dihet janë gjetur të vdekura në Greqi, pak metra...

Eurozona, kushte të vështira për Kroacinë, Bullgarinë dhe Rumaninë

Objektivat për vendet e Europës Lindore që synojnë euron janë vështirësuar. Bullgaria është vendi i fundit ish-komunist që synon të adaptojë valutën dhe ka...

Evenimenti sportiv i organizuar nga ,,Fondi Humanitar Preshevë, Bujanoc, Medvegjë..

E dielë, 08. Shtator 2019 një mëngjes me shi, aspak ditë e përshtatshme për ndonjë aktivitet në natyrë por vendosëm gjithsesi të përgaditeshim për...

Hetimi për Zëvendëskryeministrin, Zaev: askush nuk është fajtor pa një vendim përfundimtar

Kryeministri Zoran Zaev sipas deklaratave të para nuk ka ndërmend të largojë nga Qeveria zëvendëskryeministrin për eurointegrime, Bujar Osmani, për të cilin Prokuroria Speciale...

Arrestohet shtetasi i Maqedonisë i kërkuar nga INTERPOL-i për narkotik

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ndaluar të pandehurin Sedat Ramadani, shtetas i Republikës së Maqedonisë, në kohëzgjatje prej 48...

Nesër, faza e fundit për ndryshimet kushtetuese, shumica e votave akoma e pasigurt

Faza e tretë dhe e fundit për zbatimin e marrëveshjes së Prespës do të fillojë nesër (9 janar), kur është caktuar seancë në Kuvend...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...