Nënshkruhet protokolli i pranimit të Maqedonisë së Veriut në NATO

Sot në selinë e NATO-s në Bruksel është nënshkruar protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë në Aleancën Veri-Atlantike. Protokolli u nënshkrua nga sekretari i përgjithshëm i...

Qeveria ‚Zaev‘, e gatshme për hetim ndërkombëtar të çështjes ‚Kumanova‘

Për rastin e Kumanovës mund të ketë vërtet një hetim ndërkombëtar. Mediat në Maqedoni citojnë ministrin e Drejtësisë, Bilent Saliji, të pohojë se ekzekutivi...

Votimi në Kuvend për Maqedoninë, Meta: Më të sigurtë e më të fortë bashkë...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshendetur miratimin nga Kuvendi të protokollit të anëtarësimt të Maqedonisë në NATO. Në një shenim në faqene  tij në...

Berisha: Kur Bushi më pyeti kur duhet shpallur Pavarësia e Kosovës, hapën sytë kur...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar me forcë sot në Kuvend, atë që e quajti "tregti territoresh" me Kosovën dhe akuzoi  Edi Ramën dhe “argatët e...

Rrëshqitje gurësh në Rrugën e Kombit, rrezik për aksidente

Masivë gurësh dhe inerte kanë rrëshqitur në rrugën e Kombit, në afërsi të Rubikut, duke rrëzikuar bllokimin e një aksi të autostradës. Fenomeni është aktiv...

Rama, çfarë porosish i dha Kryesisë së PS

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur dje Kryesinë e Partisë Socialiste ku është shprehur për krizën politike të shkaktuar në vend pas djegies së mandateve...

Java e dhjetë e protestave më Serbi: kërkohet dorëheqja e Vuçiç

Mijëra njerëz kanë protestuar në Beograd dhe qytete të tjera të Serbisë të shtunën në mbrëmje, duke shënuar kështu dhjetë javë të presionit ndaj...

Gjenden të masakruara tre femra në kufirin Greqi – Turqi

Një skenë e ngjashme për filma horror. Tri femra, origjina e të cilave ende nuk dihet janë gjetur të vdekura në Greqi, pak metra...

Gati protesta e radhës/ Ja dita kur do të zhvillohet

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet në datën 5 mars në seancë plenare. E pikërisht në këtë ditë edhe opozita do të protestojë. Burime nga Partia Demokratike kanë...

Putin merr me veti 250 speciala rusë në Serbi

Serbia ka filluar përgatitjet për vizitën e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin. Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin do të mbërrijë për vizitë në Serbi më...

Lajmet e fundit

Saim Tahiraj: Paralajmëron luftë speciale kundër LDK-së!

Lufta politike në mesë të dy taborëve politike me ideologji të kundërta po ashpërsohet dita-ditës. Tabori bolshevik i udhëhequr nga ideologu i...

ZIA E MORTIT PANDEMIK DHE PUÇI BARBAR ...

RUSHIT RAMABAJA - Opinion ZIA E MORTIT PANDEMIK DHE PUÇI BARBARDy puçet e gjashtë mëkatet e Isa Mustafës dhe...

Aktori nga Presheva Gani Veseli për herë te parë shpalos “ sukseset e...

Syri.tv : Përshëndetje i nderuar Gani Veseli, mirë se erdhe në rubrikën javore Bardhë e Zi. Gani Veseli: Falënderim...