Rama: Nuk kam ofenduar gazetarët, thjesht opinion

“Po pse qenkan ofenduar gazetarët nga unë? Sipas tyre po edhe sipas të tjerësh, në kazanin mediatik e në atë politik, i paskam fyer...

Vdekja e dyfishtë në Elbasan, kush i vuri zjarrin banesës? Fqinjët mes lotëve: Si...

Pas ngjarjes së rëndë ku dy pësona humben jeten në Elbasan si pasojë  zjarit në banese kanë dalë detaje të reja. Fqinjët e çiftit...

Çfarë po ndodh me Shqipërinë, 20% më pak ujë

Nëse ka diçka që Shqipëria e ka me bollëk në raport me sipërfaqen territoriale që ka kjo është pjesa e burimeve ujore. Por përtej...

Mblidhen 11 mijë nënshkrime për Blerim Rekën president të Maqedonisë

Shtabi qendror i Aleancës për Shqiptarët (ASH) ka njoftuar se për një ditë e gjysmë janë mbledhur mbi 11.000 nënshkrimet e nevojshme për kandidaturën...

Superoperacioni kundër mafias shqiptare, FBI dhe DEA sjellin provat, kush janë kokat e para

Tashmë prej ditësh një grup i gjerë agjentësh të policisë europiane dhe dy agjencive të rëndësishme ligjzbatuese amerikane, kanë mbërritur në Shqipëri për të...

Biznesmeni i njohur kërcënon me jete Rudina Xhungën!

Gazetarja e njohur shqiptare, Rudina Xhunga është kërcënuar me jetë nga një biznesmen. Ka qenë vetë gazetarja e cila ka informuar opinionin publik. Xhunga shkruan...

Policia në aksion-Operacion policor në 6 qarqe, disa të arrestuar, kapen armë e drogë

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një operacion masiv të shtrirë në 5 qarqe të vendit për goditjen e grupeve me aktivitet kriminal. Drejtori i Rendit...

2 vite burg për ish-kryeministrin e Maqedonisë

Gjykata e Apelit e ka konfirmuar dënimin me 2 vite burgim për ish-Kryeministrin Nikolla Gruevski për dosjen ‘Tanku’. Nga ana tjetër, Gjykata e Shkallës së...

Takohen Zaev e Sela, ASH mbetet në Qeverinë reformatore

Zaev e Sela Kryeministri dhe lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev është takuar sot me kreu i Alencës për Shqiptarët (ASH),...

Stoltenberg: NATO nuk ka plan B për Maqedoninë, shansi vjen një herë në jetë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg sot porositi se nuk ka plan B për Maqedoninë, pasi sipas tij, vendi tani ka mundësinë e...

Lajmet e fundit

PSHDK i duhet politikës, ekonomisë dhe strategjisë shtetformuese të RKS!

Nga Zef Prekaj Shpesh në fjalorin shqip-shqip, takojmë fjalë që kanë dy e më...

PËRGJEGJE DHE PËRKRAHJE LIDHUR ME SHKRIMIN E MREKULLUESHËM NGA NUE OROSHI

E mbramja me hair apo ja nien zanin ma vonë…           Është titulli i mrekullueshëm i shkrimit që i...

Nga sot Qeveria mbulon shpenzimet e Kartonit të Gjelbër për diasporën

ëvendësguvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Sokol Havolli ka njoftuar se në minutat e parë të ditës së sotme është printuar polica...