Zaev: Do të jem maqedonasi parë me pasaportë edhe në gjuhën shqipe

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në intervistën e parë pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese, deklaroi se Ligji për gjuhët do të implementohet...

Si në rrethim policor: 1300 forca dhe automjete me ujë, përball protestës

Përveç reprezaljeve që kanë nisur që në orët e para të mëngjesit nëpër të gjitha rrugët e Shqipërisë nga policia, njoftohet se edhe 1300...

Kryemadhi: Mandatet tona digjen për Paktin për Shtetin, Rama ka ikur!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, i ka drejtuar një thirrje të fortë mijëra protestuesve të mbledhur përpara parlamentit, por thirrjen e saj e nisi...

Lajmet e fundit

PSHDK i duhet politikës, ekonomisë dhe strategjisë shtetformuese të RKS!

Nga Zef Prekaj Shpesh në fjalorin shqip-shqip, takojmë fjalë që kanë dy e më...

PËRGJEGJE DHE PËRKRAHJE LIDHUR ME SHKRIMIN E MREKULLUESHËM NGA NUE OROSHI

E mbramja me hair apo ja nien zanin ma vonë…           Është titulli i mrekullueshëm i shkrimit që i...

Nga sot Qeveria mbulon shpenzimet e Kartonit të Gjelbër për diasporën

ëvendësguvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Sokol Havolli ka njoftuar se në minutat e parë të ditës së sotme është printuar polica...