Evenimenti sportiv i organizuar nga ,,Fondi Humanitar Preshevë, Bujanoc, Medvegjë..

E dielë, 08. Shtator 2019 një mëngjes me shi, aspak ditë e përshtatshme për ndonjë aktivitet në natyrë por vendosëm gjithsesi të përgaditeshim për...

ASHPËRSOHEN TONET NË PARLAMENTIN E KOSOVËS

 A e pret i njejti fat edhe popullin e Kosovës si ate të Shqipërisë. A janë LDK-ja dhe VV-ja Si PD-ja dhe LSI-ja. Shefi i...

Arber Bullakaj

Jetzt unter diesem Link mein Plakat bestellen:https://kampakollektiv.typeform.com/to/rGZ6UM Unser Wahlkampfmaterial ist endlich da! Jetzt können wir gemeinsam dafür sorgen, dass wir im ganzen Kanton St.Gallen sichtbar sind....

Njihuni me fshatin në Mal të Zi që ruajti identitetin shqiptar dhe rezistoi kundër...

Trevat tona shqiptare e kanë të shkruar historinë e tyre shqip dhe mbartin pasuri të mëdha natyrore. Por sa dimë për trevat tona shqiptare në...

Aksidenti tragjik, flet mjeku i urgjencës: Vajza rëndë, nëna e kaloi rrezikun

Mjeku i Urgjencës në Spitalin e Traumës, Rasim Madani përditëson informacionin mbi gjendjen  shëndetësore të nënës Valbona Ndreut dhe vajzës së saj të vogël...

Ylfete Fanaj

Yeaaahh meine Flyer sind da, jetzt geht’s los! Wer noch keine bestellt hat, einen Platz auf dem Balkon für ein Plakat hat Meine 160 Unterstützer*innen...

Kush janë shqiptarët sipas Xhorxh Fred Uilliams, Ministri i Amerikës në Greqi dhe në...

“The shkypetars” Ky është titulli që mban libri i tij, për vendin e shqiponjave. Aty ai shkruan se, “Shqipëria...

Masakra në Kozare, burgim i përjetshëm për Luan Marrën

Luan Marra është ridënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Beratit, që rigjykoi dosjen e tij pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të prillit...

Xhaferi: Zgjidhja e problemit Kosovë-Serbi e nxjerr përfundimisht Ballkanin nga zona e paqëndrueshmërisë

Kryetari i Kuvendi të Maqedonisë Veriore, Talat Xhaferi, ka thënë se Ballkani dalëngadalë po del nga e ashtuquajtura zonë e paqëndrueshmërisë. Këtë përgjigje ai e...

E shtuna e 13-të me protesta në Beograd, kërkohet dorëheqja e Vuçiqit

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq nuk po duket se i ka fort mirë punët me qytetarët e tij. Tash e sa kohë në rrugët e Beogradit...

Lajmet e fundit

PSHDK i duhet politikës, ekonomisë dhe strategjisë shtetformuese të RKS!

Nga Zef Prekaj Shpesh në fjalorin shqip-shqip, takojmë fjalë që kanë dy e më...

PËRGJEGJE DHE PËRKRAHJE LIDHUR ME SHKRIMIN E MREKULLUESHËM NGA NUE OROSHI

E mbramja me hair apo ja nien zanin ma vonë…           Është titulli i mrekullueshëm i shkrimit që i...

Nga sot Qeveria mbulon shpenzimet e Kartonit të Gjelbër për diasporën

ëvendësguvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Sokol Havolli ka njoftuar se në minutat e parë të ditës së sotme është printuar polica...