Për gruan, ne do të bëjmë gjithçka – Nga Lulzim Basha

Nga Lulzim Basha  8 marsi është një ditë e veçantë për të kujtuar dhe reflektuar mbi sakrificën e përditshme të nënave, grave e vajzave në...

“Ne jemi gjysma e Botës”, mesazhi inspirues i zv. ambasadores amerikane në Tiranë për...

Leyla Moses-Ones, zëvendës ambasadorja amerikane në Shqipëri në Ditën Ndërkombëtare të Grave ndan me të gjithë ndjekësit mesazhin e saj mbi rolin e rëndësishëm...

Presidenti: Mësues, pedagogë e profesorë, gëzuar nga zemra 7 Marsin!

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot arsimtarë shqiptarë me rastin e festës së tyre, 7 marsit. Në mesazhin e publikuar në Fb, Meta shtuar...

Mblidhen 11 mijë nënshkrime për Blerim Rekën president të Maqedonisë

Shtabi qendror i Aleancës për Shqiptarët (ASH) ka njoftuar se për një ditë e gjysmë janë mbledhur mbi 11.000 nënshkrimet e nevojshme për kandidaturën...

Basha: Në 16 Mars e largojmë Edi Ramën dhe regjimin e tij!

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka përmbyllur protestën e sotme qytetare duke iu drejtuar pjesëmarrësve me një fjalë nga selia e PD-së, ku theksoi:...

Vazhdon gjykimi për rastin

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës më 12 prill 2012. Në seancën e...

E shtuna e 13-të me protesta në Beograd, kërkohet dorëheqja e Vuçiqit

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq nuk po duket se i ka fort mirë punët me qytetarët e tij. Tash e sa kohë në rrugët e Beogradit...

Xhaferi: Zgjidhja e problemit Kosovë-Serbi e nxjerr përfundimisht Ballkanin nga zona e paqëndrueshmërisë

Kryetari i Kuvendi të Maqedonisë Veriore, Talat Xhaferi, ka thënë se Ballkani dalëngadalë po del nga e ashtuquajtura zonë e paqëndrueshmërisë. Këtë përgjigje ai e...

Bunkerët në Shqipëri paraqiten negativ nga “Rare Earth”, por që janë shndërruar pozitiv për...

Një faqe e huaj, “Rare Earth”, ka bërë një video ku i ka paraqitur bunkerët e Shqipërisë, të cilët sipas kësaj faqeje janë 750.000...

Jo vetëm në Shqipëri/ Edhe në Serbi e Mal të Zi opozita bojkoton Parlamentin

Një situatë aspak e zakontë me protesta dhe e mbushur me akuza ka përfshirë 2 vende të Ballkanit njëkohësisht, përveç Shqipërisë. Serbia dhe Mali i...

Lajmet e fundit

Kush i mbush syt me lotë bukuroshes Shkodrane.

Interviste me këngëtaren Shkodrane Elisa Kalaj Syri.tv: Elisa Kalaj Shkodrane, nga e mer ketë bukuri kaq sexy? Elisa Kalaj: Thjeshtesia e ben njeriun me të bukur...

Spinaqi, ja të mirat shëndetësore që i sjell

Ata mund të shkaktojnë stres oksidativ, gjë që shkakton plakjen e shpejtë. Kjo gjithashtu rrit rrezikun e kancerit dhe diabetit. Për të mos ndodhur kjo...

Zidane flet për situatën e Bale

Lojtarët si Isco Alarcon janë ata që presin që të rifitojnë një vend në formacionin e ‘Los Blancos’ pasi nuk gjenin hapësirat e tyre...