TRE SHQIPTARËT MË TË PASUR SIPAS GAZETËS BLIC TË BEOGRADIT

Këta e blenë pavarësinë e Kosovës   Behgjet Pacolli Kjo vlen për shqiptarin më të pasur në botë. Miliona para u fituan nga ngritja e biznesit. Gjithashtu nga rindërtimi...

MEDIAT SERBE RRETHË SUKSESIT TË JONIDËS NË EUROSONG 2019

Mediat serbe duket se nuk e kanë pritur mirë performancën e Shqipërisë në Eurovision 2019. Mediumi serb, Blic.rs ka shkruar se këngëtarja 36 vjeçare, Jonida...

Basha zbulon shpresën e vetme të Ramës për të mbajtur pushtetin, thirrje shqiptarëve t’ia...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka treguar sot se cila është shpresa e vetme e kryeministrit për të vazhduar të qëndrojë në pushtet dhe...

Pusiq: Serbia duhet ta njohë Kosovën

Zgjidhja që duhet kërkuar në dialogun e Brukselit është që pushteti në Serbi ta njohë pavarësinë e shtetit të Kosovës. Kështu thotë Vesna Pusiq,...

Për gruan, ne do të bëjmë gjithçka – Nga Lulzim Basha

Nga Lulzim Basha  8 marsi është një ditë e veçantë për të kujtuar dhe reflektuar mbi sakrificën e përditshme të nënave, grave e vajzave në...

“Ne jemi gjysma e Botës”, mesazhi inspirues i zv. ambasadores amerikane në Tiranë për...

Leyla Moses-Ones, zëvendës ambasadorja amerikane në Shqipëri në Ditën Ndërkombëtare të Grave ndan me të gjithë ndjekësit mesazhin e saj mbi rolin e rëndësishëm...

Presidenti: Mësues, pedagogë e profesorë, gëzuar nga zemra 7 Marsin!

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot arsimtarë shqiptarë me rastin e festës së tyre, 7 marsit. Në mesazhin e publikuar në Fb, Meta shtuar...

Mblidhen 11 mijë nënshkrime për Blerim Rekën president të Maqedonisë

Shtabi qendror i Aleancës për Shqiptarët (ASH) ka njoftuar se për një ditë e gjysmë janë mbledhur mbi 11.000 nënshkrimet e nevojshme për kandidaturën...

Basha: Në 16 Mars e largojmë Edi Ramën dhe regjimin e tij!

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka përmbyllur protestën e sotme qytetare duke iu drejtuar pjesëmarrësve me një fjalë nga selia e PD-së, ku theksoi:...

Vazhdon gjykimi për rastin

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës më 12 prill 2012. Në seancën e...

Lajmet e fundit

SKËNDERBEU NË HISTORIOGRAFINË ZVICËRANE – NGA MR. MURAT AJVAZI

Mysafirë i radhës në Odën e mërgimit këtë javë do të jetë  Mr. Murat Ajvazi, historian. Shkas, botimi i tij i fundit: "Skenderbeu në...

UNIA ORGANIZON SEMINAR DYDITORË PËR ANËTARËT/ET AKTIV SINDIKAL

Sindikata UNIA organizon seminar dyditorë për anëtaret dhe anëtarët e sajë aktiv sindikal. Sekcioni në gjuhën shqipe i Sindikatës UNIA organizoi një seminar dyditorë për...

JETA CANAJ Perfaqesuese e Kompanis Marttini Projects ne Kosove, Maqedoni e Shqiperi

Syri.tv. Kush është Jeta Canaj ? -Jeta Canaj është një grua,nënë,vajzë e cila jeton në Prishtinë me tri vajzat e saja dhe punon e vepron...