Epidemiologia nga Beogradi: Presheva dhe Bujanoci pjesë e Kosovës (Video)

Në Serbi ka shkuar në 99 numri i të vdekurve nga COVID-19 të testuar gjithsej 26.227 persona. Për herë...

Nën kërcënimin e virusëve

Nga i pari, edhe pse i padukshëm, mund të mbrohemi nëse i zbatojmë si duhet masat, kurse nga i dyti, të...

Atje ranë mitet dhjetëra shekullore, atje ranë Lordë, Carë e Perandorë; atje ranë shkresa...

Beteja e Koshares, njihet si një betejë historike që bëri kthesë të madhe në luftën e UÇK-së për lirinë e Kosovës, e...

ZVICRRA FORCON MASAT KUNDËR CORONA-VIRUSIT

Këshilli Federal forcoi masat kundër korona virusit për të mbrojtur shëndetin dhe mbështet industritë e prekura Bern, 13.03.2020

Dëshmori Skënder Mehmet Latifi (23.4.1970 – 11.3.1999)

Sot, më 11 mars, bëhen 21 vjet nga rënia heroike e dëshmorit të kombit Skender Mehmet Latifi,...

A është Telekomi i Kosovës „Bruti“ i Klanit Pronto-Mafia?

Haki Latifi Thuhet se çdo krahasim çalon, porse...

SBB NDALON TRENIN QË GRUAJA TË ARRIJ ME KOHË NË PROVIM

  Studentja e administratës së biznesit Jasmin Steiner është jashtëzakonisht mirënjohëse për këtë ndaj SBB (Hekurudhave të Zvicrës),...

Vendi i Sadri Ramabajës është në katedrat universitare e jo në burg!

T Bardhyl Mahmuti Të dashur miq, Para disa ditësh më pyeti një mik...

Videoklipin më të ri“ i Golde AG „HEROINAT „

Golde AG sjell Videoklipin më të ri" HEROINAT "   Këngëtari nga Presheva Arian Agushi, i njohur për publikun shqiptar si Golde AG, ka bërë të...

Gërvalla flet për klane në LDK që janë kundër Vjosa Osmanit

Vajza e veprimtarit dhe atdhetarit Jusuf Gërvalla, Donika Gërvalla ka shkruar sonte një status n ku ka folur për gjendjen në Kosovë dhe deklaratën...

Lajmet e fundit

Kampioni shqiptar nga Amerika Enea Lapa fletë për karrierën e tij në rubrikën“ Bardh...

SYRI.TV: Përshëndetje z. Lapa , mirë se na erdhe në rubrikën " Bardh e Zi"  të portalit Syri. Tv nga Zvicra.  Uroj...

Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova jetoi një jetë të shkurtër, por plot nder dhe...

Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova jetoi një jetë të shkurtër, por plot nder dhe lavdi. Sot bëhen 15 vjet të shkuarjës në...

Arbnore Hasani, kandidate për Deputete nga radhët e AAK nga Diaspora

Intensifikimi i kryetarit të AAK z. Ramush Haradinaj ishte ide e mëhershme në të mirën e vendit që diaspora duhet të jetë...