Ndërroi jetë komandanti i shquar i UÇK-së

Në orët e hershme të mëngjesit së sotëm, pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë njëri prej komandantëve më të shquar të Ushtrisë...

Azem Syla lirohet vetëm 20 ditë pasi rastin e tij e morën vendorët

Kanë mjaftuar 20 ditë që rasti i njohur si “Toka” kundër Azem Sylës të kalojnë tek gjykatësit vendorë dhe ai të lirohet nga masa...

Pas Demarkacionit, Kosovën e pret beteja e Asociacionit

Zyrtarët e Bashkimit Evropian u kanë kërkuar institucioneve të Kosovës që pa vonesë të themelojnë Asociacionin e komunave me shumicë serbe. Maja Kocijançiç, zëdhënëse e Përfaqësueses së...

Behgjet Pacolli jep një lajm fantastik!

Ministri i jashtëm Behgjet Pacolli ka njoftuar se pas njohjes që Barbadosi i ka bërë Kosovës ditë më parë, dy shtetet sot kanë vendosuar...

Presidenti Thaçi i ka mbetur borxh 500 mijë euro avokatit Geoffrey Nice

Edhe pasi pagesat nuk i janë kryer, Nice thotë të ketë vazhduar ta ndihmojë Thaçin, sidomos në pjesën e librit të Thaçit, ku flitet...

A mund të fitojnë shqiptarët e Kosovës letrat e përhershme në Francë? Ja përgjigjia...

Ambasadori i Republikës së Francës, Didier Chabert, në një intervistë ekskluzive për gazetën kombëtare “Bota sot”. Ndërsa çështjet e shumta për të cilat ka folur...

Boksieri Robin Krasniqi hidhet në veprim për t`i shpëtuar jetën Ledijonit të vogël

Boksieri i njohur shqiptar i Kosovës i cili jeton në Gjermani, Robin (Haxhi) Krasniqi po lufton për t`i shpëtuar jetën Ledijonit, duke shpërndarë një...

Vetëvrasja në Gjakovë: Ja mesazhi që burri ia la gruas para se të vdiste

Të premten, në Gjakovë një person i moshës 45-vjeçare dyshohet se është vetëvrarë. Këtë e ka konfirmuar edhe policia e Kosovës për Expressin, mirëpo...

Suharekë: Polici i shqipton gjobë në komunikacion, qytetari e rrah

Në Suharekë një qytetar në shenjë revolte kundër shqiptimit të një tikete, e ka sulmuar fizikisht njërin nga zyrtarët policor. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor,...

Kishte kthyer shtëpinë në depo ushtarake, arrestohet 30 vjeçari

30 vjeçari Ernest Lekaj, nga Vau i Dejës u vu në prangat e policisë së Shkodrës pasi në banesë iu sekuestruan armë zjarri, tritol,...

Lajmet e fundit

Bekim Ibrahimi gati për “Jam sheqer Kosove, ti je mjaltë Shqipnie“

NGA: MAKSIM GJOKAJ MË: 3 KORRIK 2020 Ai është një artist i njohur i cili vjen herë pas herë me projekte...

Mërgata është zemra e Kosovës dhe gjeneratori i zhvillimit ekonomik të atdheut tonë

Shukri Ymeri Lobi Euro Atlantik Shqiptar, me gëzim ka pranuar lajmet nga Banka Qendrore e Kosovës, që konfirmojnë...

Ata që janë në pushime në këto 29 vende, nga 6 korrik duhet të...

Pushime të mira dhe më pas karantinën në shtëpi: Nëse doni të shmangni këtë detyrim të ri nga e hëna, duhet të...