Bukuritë e një fushe futbolli në Kosovë

Pak stadiume në Kosovë janë të rrethuara nga pyjet dhe që i japin një bukuri të rrallë edhe fushës së futbollit! Në fshatin Hogosht të...

Nis zgjerimi i rrugës Lluzhan-Gllamnik

Ministria e Infrastrukturës nën udhëheqjen e ministrit Pal Lekaj, do të mbajë ceremoninë e inaugurimit të fillimit të punimeve për zgjerimin e rrugës nacionale...

Për 4 muaj mbi 700 shkyçje dhe 1200 lëndë nga ujësjellësi

KRU ” Prishtina ” ka njoftuar konsumatorët në zonën e shërbimit, se nga 25 janari ka filluar me masa ndëshkuese për të gjithë borxhlinjtë...

E tmerrshme: 60-vjeçari gjendet i varur në një lokal në Gjakovë

Rreth orës 23:00, një trup i varur është gjetur në një lokal të Gjakovës. Ai u gjet i varur në një lokal që ishte...

Moti për tri ditët e ardhshme

Meteorologët thonë se moti sot do të ketë kryesisht vranësira e kohë pas kohe reshje lokale shiu. Ndërkohë, nuk përjashtohet edhe mundësia për bubullima gjatë...

Lëndim i rëndë trupor dhe dhunë familjare në Rahovec

Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij, viktimën femër K/Shqiptare. Viktima është dërguar...

E ther me thikë vëllain e mitur

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në Suharekë një i mitur ka therur me thikë vëllain e tij po ashtu i mitur. “Raportohet se...

Dhunë familjare në Pejë

Në Pejë është arrestuar një i dyshuar mashkull pasi i cili pas një mosmarrëveshje ka kërcënuar verbalisht nënën dhe djalin e tij. I njëjti...

Deputeti i LDK-së i përgjigjet Haradinajt se ku po iu dhemb

Deputeti nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli i është kundërpërgjigjur kryeministri Ramudh Haradinaj, i cili ditë më parë në një nga seancat e Kuvendit,...

Hoti: Po na shesin moral politik, ata që gjuajtën gaz e përdorën metoda të...

(E plotësuar) - Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës pas ndërprerjes së seancës së Kuvendit tha se kjo formë e funksionimit...

Lajmet e fundit

Mjekja dhe epidemiologia Kozeta Miliku nga Kanada pjesë e rubrikës Bardhë e Zi e...

Syri.tv: Përshëndetje e nderuara Kozeta Miliku dhe mirë se vini në rubrikën "Bardhë e Zi" në portalin Syri.tv? Kozeta...

PROFESOR REXHEP KRYEZIU I NDERUAR NDËR BREZA NGA BREZNA E OPOJËS

           Abas Fejzullahi Katundi Brezne ndër breza ka edhe histori të bujshme dhe shumë...

Beteja e Loxhës është një krenari, e cila do të hyjë në histori me...

Në kujtim të 22 vjetorit të betejës së Loxhës Beteja e Logjës, ishte njëra prej veprimeve luftarake më profesionale...