Masakra e Mejes është dëshmi akuzuese për gjenocidin e krimeve serbe në Kosovë.

Meja është vetëm njëra nga dhembjet e mëdha të popullit shqiptar. Sepse asgjë mangut për nga pesha e përmasa, pikëllimi e tmerri,...

Komandant Salih Çekaj, ‘’Veterani’’ është simbol i trimërisë, urtësisë, sakrificës dhe paqes. Ai,është simbol...

Sot, bëhen 21 vjet nga rënia heroike e atdhetarit, intelektualit dhe Heroit të kombit, Salih Çekajt-Veterani. Janë 21 vjet të përjetësimit të...

Mbahet mbledhja e Komisionit të Përbashkët Shqipëri-Kosovë për Miratimin e Teksteve Mësimore për Diasporën

Mbahet mbledhja e Komisionit të Përbashkët Shqipëri-Kosovë për Miratimin e Teksteve Mësimore për Diasporën

Hyri për „birë të oxhakut“, mbet në krye t’konakut! ...

Florim Zeqa Prej ardhjes së Isa Mustafës në krye të LDK-së, kjo parti e fillon largimin...

Epidemiologia nga Beogradi: Presheva dhe Bujanoci pjesë e Kosovës (Video)

Në Serbi ka shkuar në 99 numri i të vdekurve nga COVID-19 të testuar gjithsej 26.227 persona. Për herë...

Nën kërcënimin e virusëve

Nga i pari, edhe pse i padukshëm, mund të mbrohemi nëse i zbatojmë si duhet masat, kurse nga i dyti, të...

Atje ranë mitet dhjetëra shekullore, atje ranë Lordë, Carë e Perandorë; atje ranë shkresa...

Beteja e Koshares, njihet si një betejë historike që bëri kthesë të madhe në luftën e UÇK-së për lirinë e Kosovës, e...

ZVICRRA FORCON MASAT KUNDËR CORONA-VIRUSIT

Këshilli Federal forcoi masat kundër korona virusit për të mbrojtur shëndetin dhe mbështet industritë e prekura Bern, 13.03.2020

Dëshmori Skënder Mehmet Latifi (23.4.1970 – 11.3.1999)

Sot, më 11 mars, bëhen 21 vjet nga rënia heroike e dëshmorit të kombit Skender Mehmet Latifi,...

A është Telekomi i Kosovës „Bruti“ i Klanit Pronto-Mafia?

Haki Latifi Thuhet se çdo krahasim çalon, porse...

Lajmet e fundit

Një baba shembullorë! Burrë artist!

Burrë artist është ai burrë,që kujdeset për gruan dhe fëmijët e tij,burrë artist është ai burrë, që këmbët...

Bekim Ibrahimi gati për “Jam sheqer Kosove, ti je mjaltë Shqipnie“

NGA: MAKSIM GJOKAJ MË: 3 KORRIK 2020 Ai është një artist i njohur i cili vjen herë pas herë me projekte...

Mërgata është zemra e Kosovës dhe gjeneratori i zhvillimit ekonomik të atdheut tonë

Shukri Ymeri Lobi Euro Atlantik Shqiptar, me gëzim ka pranuar lajmet nga Banka Qendrore e Kosovës, që konfirmojnë...