Si e njoha Hashim Thaçin? Rrëfehet shoku i studimeve

Opinionisti Sali Rexhaj, ish shok i studimeve i presidentit aktual të Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në facebook, ka treguar se si është...

Lirohen pasi u moren në pyetje pesë serbët që u arrestuan sot

Janë liruar pesë serbët e arrestuar në Gjilan, pas intervistimit në polici. Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan Jetish Maloku tha se pesë të dyshuarit...

Poetia 12- vjeçare Lediona A Syla nën hapat e artistes së madhe të kombit,...

Eh sa shumë e shumë vite karrierë bërë në art, nga artistja e pa arritshme e kombit, Margarita Xhepa!Ikona e artit Margarita...

Haradinaj u shkruan kryeministrave të botës: Kosova është shtet që më 17 shkurt 2008!

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u ka dhënë një shpjegim të prerë, që nuk lë as një hije dyshimi, kryeministrave të botës, se Kosova...

Joseph DioGuardi dhe Shirley Cloyes në Zvicër!

  Lidhja qytetare Shqiptare – Zvicerane e themeluar kohë më parë, në shenjë nderimi të veprës së ish kongersistit Amerikan Joseph DioGuardit dhe bashkëshortës së...

Të shtëna me armë në Prishtinë, një i plagosur

Sot rreth orës 12:00, ka pasur të shtëna me armë zjarri në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë.   Gjatë të shtënave me armë, ka mbetur një...

Vetëvrasja në Gjakovë: Ja mesazhi që burri ia la gruas para se të vdiste

Të premten, në Gjakovë një person i moshës 45-vjeçare dyshohet se është vetëvrarë. Këtë e ka konfirmuar edhe policia e Kosovës për Expressin, mirëpo...

Arrestimi i inspektorit komunal Gafurr Rexha në Prishtinë zbulon rrënjët e lidhjes së Shpend...

Shkruan: Gani Qarri Kjo është dëshmia më e mirë se si i gjithë ky degradim banditesk që i është shkaktuar...

Nën kërcënimin e virusëve

Nga i pari, edhe pse i padukshëm, mund të mbrohemi nëse i zbatojmë si duhet masat, kurse nga i dyti, të...

Serbia keqpërdorë marrëveshjet e arritura me Kosovën

Dialogu me Serbinë është nisur gabimisht, pa një platformë paraprake të analizuar mirë në përputhje me konceptin strategjik të shtet formimit, lirisë dhe pavarësisë...

Lajmet e fundit

Kampioni shqiptar nga Amerika Enea Lapa fletë për karrierën e tij në rubrikën“ Bardh...

SYRI.TV: Përshëndetje z. Lapa , mirë se na erdhe në rubrikën " Bardh e Zi"  të portalit Syri. Tv nga Zvicra.  Uroj...

Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova jetoi një jetë të shkurtër, por plot nder dhe...

Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova jetoi një jetë të shkurtër, por plot nder dhe lavdi. Sot bëhen 15 vjet të shkuarjës në...

Arbnore Hasani, kandidate për Deputete nga radhët e AAK nga Diaspora

Intensifikimi i kryetarit të AAK z. Ramush Haradinaj ishte ide e mëhershme në të mirën e vendit që diaspora duhet të jetë...