Ndërroi jetë komandanti i shquar i UÇK-së

Në orët e hershme të mëngjesit së sotëm, pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë njëri prej komandantëve më të shquar të Ushtrisë...

Azem Syla lirohet vetëm 20 ditë pasi rastin e tij e morën vendorët

Kanë mjaftuar 20 ditë që rasti i njohur si “Toka” kundër Azem Sylës të kalojnë tek gjykatësit vendorë dhe ai të lirohet nga masa...

Ramush Haradinaj tregon ç’shkroi në librin e ngushëllimeve për Xhorxh Bushin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar blerësimin e tij për ish-presidentin amerikan Xhorxh Bush, që ndërroi jetë këtë javë. 'Me respekt të madh për...

E konfirmon Hoti: Kemi lejuar mbajtjen e zgjedhjeve serbe në Kosovë

Autoritetet kosovare kanë lejuar që brenda territorit të Kosovës të lejohet procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare të Serbisë.

Hoti: Po na shesin moral politik, ata që gjuajtën gaz e përdorën metoda të...

(E plotësuar) - Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës pas ndërprerjes së seancës së Kuvendit tha se kjo formë e funksionimit...

Situata në Kosovë, Haradinaj nuk e përjashton mundësinë e rrëzimit të qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka përjashtuar mundësinë e prishjes së koalicionit dhe rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, nëse vazhdojnë mospajtimet politike, derisa...

Gjysma e kosovarëve të gatshëm të protestojnë kundër Speciales

Me orë të tëra janë marr në pyetje tash disa ditë disa persona të rëndësishëm të UÇK-së nga ana Gjykatës Speciale. Ditë më parë...

Intervistë me kryesuesin e masave të jashtëzakonshme në komunën e Preshevës

Ditë më parë, me ftesën e drejtorit të Tv Syri Blue, z. Musli Sahitit, për vizitë të shkurtër në Tv tonë ishte dhe kryetari...

Detaje nga shpërthimi në Kërpimeh të Podujevës

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në Podujevë është raportuar për një mjet të dyshuar të pashpërthyer. Aksidentalisht, ky mjet ka eksploduar,...

Kaq qytetarë kanë votuar në zgjedhjet lokaleKaq qytetarë kanë votuar në zgjedhjet lokale

Në zgjedhjet lokale, të cilat u mbajtën të dielën, 812.157 qytetarë, ose 43,82% e qytetarëve, shfrytëzuan të drejtën e tyre të votës gjatë ditës...

Lajmet e fundit

Bekim Ibrahimi gati për “Jam sheqer Kosove, ti je mjaltë Shqipnie“

NGA: MAKSIM GJOKAJ MË: 3 KORRIK 2020 Ai është një artist i njohur i cili vjen herë pas herë me projekte...

Mërgata është zemra e Kosovës dhe gjeneratori i zhvillimit ekonomik të atdheut tonë

Shukri Ymeri Lobi Euro Atlantik Shqiptar, me gëzim ka pranuar lajmet nga Banka Qendrore e Kosovës, që konfirmojnë...

Ata që janë në pushime në këto 29 vende, nga 6 korrik duhet të...

Pushime të mira dhe më pas karantinën në shtëpi: Nëse doni të shmangni këtë detyrim të ri nga e hëna, duhet të...