Gjatë ditëve të festës 538 vizita në Klinikën Emergjente

Gjatë ditëve të festës së Vitit të Ri, në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, 538 persona morën shërbime mjekësore. Në dhomën e...

Gjuan gruan me vazo të luleve

Një femër në Prishtinë ka pësuar lëndime trupor, e cila pas një mosmarrëveshje me bashkëshortin e saj, ka pësuar në momentin që ky i...

Abuzimi i presidentit me KQZ-në, opozita dërgon Thaçin në Kushtetuese

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje thonë se do t’i drejtohen Gjykatës Kushtetuese lidhur me vendimin e presidentit Hashim Thaçi për përbërjen e...

Opozita voton kundër buxhetit

Parlamenti  i Kosovës do të debatojë nesër për paratë që pritet t’i shpërndaj Qeveria, në dikasteret shtetërore për vitin 2019. Ky buxhet do të debatohet...

Punëtorët e Shërbimit Korrektues nesër në protestë, kërkojnë paga dinjitoze

Të pakënaqur me koeficientin e pagave janë shprehur edhe punëtorët e Qendrës Korrektuese në Dubravë. Të pakënaqur me koeficientin e pagave janë shprehur edhe punëtorët...

Gjysma e kosovarëve të gatshëm të protestojnë kundër Speciales

Me orë të tëra janë marr në pyetje tash disa ditë disa persona të rëndësishëm të UÇK-së nga ana Gjykatës Speciale. Ditë më parë...

Lajmet e fundit

Diar Selmani pjesë e shkollës së futbollit „FC Freienbach “ në Zvicër

Futbollisti shqiptar nga Kumanova DiarSelmani , i lindur në Janar të   vitit 2011 , në Zvicrës. Një djalë 9  vjeçar, nxënës...

Artistja shqiptare nga Franca AidaLlukaj pjesë e rubrikës Bardh e Zi e cila për...

Syri.tv: Përshëndetje enderuar Aida mirë se na erdhe në rubrikën bardh e Zi të jeni pjese e portalit Syri.tv ?

Kik-bokseri Emurllah Junuzi flet për sukseset e tij në rubrikën „Bardhe e Zi“ në...

Syri.tv: Përshëndetje Emurllah mirë se erdhe në rubrikën Bardh e Zi dhe faleminderit që pranuat ftesën të jeni pjesë e portalit Syri.tv?