TRE SHQIPTARËT MË TË PASUR SIPAS GAZETËS BLIC TË BEOGRADIT

Këta e blenë pavarësinë e Kosovës   Behgjet Pacolli Kjo vlen për shqiptarin më të pasur në botë. Miliona para u fituan nga ngritja e biznesit. Gjithashtu nga rindërtimi...

Flet nga burgu “Mbreti i Rrugës”, i riu nga Peja që i priu një...

Rastet e grabitjeve të armatosura nëpër institucione financiare, nëpër kazino, markete e edhe në shtëpi private, kohëve të fundit janë shpeshtuar. Ekipi i emisionit “Udhëve”...

Ky është personi nga Podujeva, i cili vdiq pas një sulmi në zemër derisa...

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në rrugën “Xhemajl Mustafa” në Podujevë. Një person derisa ishte duke vozitur ka pësuar sulm në zemër me ç...

VIDEO/Momenti tragjik kur kamioni ‘fluturon’ në rrugën e Gjilanit

Në këtë aksident ka mbetur i vdekur një person dhe janë lënduar dhjetëra të tjerë. Indeksonline ka siguruar videon e momentit kur shoferi i kamionit...

Numri më i madh i vizitorëve të huaj përqendrohet në Prishtinë

Në tremujorin e katërt të vitit të kaluar, numri i vizitorëve në hotelet e Kosovës ishte 72.449, prej tyre 38.12% ishin vendorë dhe 61.88%...

Labi do ta takoj djalin e “A bon me fol”, e nxit me u...

Përmes një postimi të tijin në Facebook, këngëtari, humanisti dhe së fundi edhe politikani (deputeti i parlamentit të Kosovës) Labinot Tahiri, si duket është...

Gjendet një mjet shpërthyes në Arbëri

Gjendet një mjet shpërthyes gjatë punimeve në ndërtimin e rrugës nga Lakrishtja në Arbëri Një mjet shpërthyes është hasur gjatë punimeve në ndërtimin e rrugës...

Rifillojnë punimet tek tuneli i Mitrovicës

Të martën kanë rifilluar punimet në sanimin e tunelit të Mitrovicës në rrugën nacionale N2 dhe ato do të përfundojnë për 20 ditë, ka...

Qendra e qytetit qe 5 orë pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit Prishtina njofton konsumatorët në zonën qendër të qytetit të Prishtinës me zona përreth, se tash për tash kanë ndërprerje të...

Komuna e Prishtinës kërcënon ndërtuesit

Drejtori i inspeksionit në Komunën e Prishtinës, përmes një postimi në Facebook, ka paralajmëruar ndërtuesit në kryeqytet se edhe pse kanë leje, duhet të...

Lajmet e fundit

SKËNDERBEU NË HISTORIOGRAFINË ZVICËRANE – NGA MR. MURAT AJVAZI

Mysafirë i radhës në Odën e mërgimit këtë javë do të jetë  Mr. Murat Ajvazi, historian. Shkas, botimi i tij i fundit: "Skenderbeu në...

UNIA ORGANIZON SEMINAR DYDITORË PËR ANËTARËT/ET AKTIV SINDIKAL

Sindikata UNIA organizon seminar dyditorë për anëtaret dhe anëtarët e sajë aktiv sindikal. Sekcioni në gjuhën shqipe i Sindikatës UNIA organizoi një seminar dyditorë për...

JETA CANAJ Perfaqesuese e Kompanis Marttini Projects ne Kosove, Maqedoni e Shqiperi

Syri.tv. Kush është Jeta Canaj ? -Jeta Canaj është një grua,nënë,vajzë e cila jeton në Prishtinë me tri vajzat e saja dhe punon e vepron...