Skandali seksual ‘mbërthen’ qeverinë britanike/ Ngacmoi gazetaren, ikën Ministri i Mbrojtjes

Akuzat për sjellje të pahijshme në të kaluarën kanë detyruar edhe Sekretarin britanik të Mbrojtjes, Michael Fallon, të japë dorëheqjen. Por në këtë rast, nuk...

Liqeni Kaspik po zhduket ngadalë

Liqeni më i madh në Tokë, i cili ndodhet ndërmjet territorit të Evropës dhe Azisë, po avullohet, gjë e cila çon deri tek ulja...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Nëse Koreja përdor armët bërthamore, të përgatitet për…

Kërcënimi i një sulmi bërthamor nga Koreja e Veriut po rritet gjithnjë e më shumë, tha sekretari amerikan i mbrojtjes, James Mattis gjatë një...

BE-ja do të regjistrojë të gjitha gjurmët, fotot dhe hyrje-daljet në zonën Shengen

Vendet evropiane të hapësirës Schengen do të pajisen me një sistem informatik të unifikuar për të përshpejtuar kontrollet në kufijtë e tyretë jashtëm dhe për...

3 të vdekur, 1 i zhdukur nga moti i ligë në Bullgari

Bullgari Tre persona kanë humbur jetën dhe një tjetër është zhdukur si pasojë e shirave të rrebeshtë që goditen pjesët e ulëta të qytetit të...

Rusia vendos veton për rezolutën për armët kimike në Siri

Rusia vendosi sot veton për një projektrezolutë të paraqitur nga SHBA-të në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, që parashikon zgjatjen me një vit të...

E rëndë: Nëna shkon ta denoncojë se e dhunonte, babai i pret fytin vajzës...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani, ku e gjithë policia është vënë në kërkim  pasi një vajze dyvjeçare u gjet e vrarë...

Nis punën ministri i parë në botë i Inteligjencës Artificiale

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) formuan një dikaster të ri në kabinetin qeveritar, në krye të të cilit emëruan një ministër “përgjegjës për inteligjencën...

SHBA: Sanksione kundër ushtrisë së Birmanisë

Pamje e pjesëtarëve të komunitetit Rohinxha duke u larguar nga Birmania Shtetet e Bashkuara thonë se e përfundojnë ndihmën ushtarake për njësitë dhe oficerët e...

Përgjaket matadori, por e vret demin (Pamje të rënda)

Arturo Macias, 35 vjeçar, matador i njohur nga Meksika për pak nuk ka ndërruar jetë pasi u godit dhe u ça në pjesën e...

Lajmet e fundit

Gazeta zvicerane: Kjo ndodh vetëm në Kosovë, bëhet qeveria pa zgjedhje?!

Gjenevë, 29 maj -Gjykata Kushtetuese e Kosovës të enjten konfirmoi një dekret presidencial që pritet të rritë tensionet në vend. Derisa mediat...

Interesat e qytetarëve dhe demagogët!

Qëllimi i demagogjisë Albiniste është që të krijojë një lidhje, në mendjet e qytetarëve, midis vështirësive që përjeton vendi dhe qeverisë...

Hej djalosh, a erdhi mbramë verdikti! Çka thojshe ti? Jam kopil, e s’ka stërkopil...

E sheh djalosh? Hej djalosh, a erdhi mbramë verdikti! Çka thojshe ti? Jam kopil, e s'ka stërkopil që ma...