Masakër në një Kishë në Teksas, vriten dhjetëra persona, përfshirë dhe një fëmijë 2...

Sulmuesi i cili la të vrarë 27 persona duke qëlluar me armë zjarri në një kishë në Teksas raportohet se është vrarë nga policia. Sulmuesi...

Lufta për pushtet, Princi i kurorës arreston rivalët në Arabi

Struktura antikorrupsion e ngritur nga princi i kurorës në Arabinë Saudite ka arrestuar 11 princa, katër ministra në detyrë dhe mbi 10 ish-ministra. Media vendase...

Tmerr i ripërjetuar: Zhvarrosja e eshtrave të një masakre boshnjake

Homazhet te shkëmbinjtë Koricani të Bosnjës Kur eshtrat dhe kafkat e 137 viktimave boshnjake të luftës u zhvarrosën në Shkëmbinjtë Koricani pranë Travnikut, tmerri i...

VIDEO/ Më shumë se 20 tërmete brenda dy ditësh, lëkundet ishulli turistik

Më shumë se 20 lëkundje tërmeti në malin Teide kanë tronditur ishullin Tenerife, midis të shtunës dhe të hënës së javës që po lëmë...

Mbyllen 15.000 vende pune në Katalonia

Muajin e kaluar në Kataloni janë mbyllur 15 mijë vende pune, si rezultat i krizës së krijuar politike për shkak të shpalljes së pavarësisë...

Franca mund t’i rikthehet gjendjes së jashtëzakonshme

“Nëse do të ketë vrasje në masë, siç përjetuam në momentin e Bataclan (një sallë pariziene e spektakleve ku një komando xhihadiste vrau 90...

Skandali seksual ‘mbërthen’ qeverinë britanike/ Ngacmoi gazetaren, ikën Ministri i Mbrojtjes

Akuzat për sjellje të pahijshme në të kaluarën kanë detyruar edhe Sekretarin britanik të Mbrojtjes, Michael Fallon, të japë dorëheqjen. Por në këtë rast, nuk...

Liqeni Kaspik po zhduket ngadalë

Liqeni më i madh në Tokë, i cili ndodhet ndërmjet territorit të Evropës dhe Azisë, po avullohet, gjë e cila çon deri tek ulja...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Nëse Koreja përdor armët bërthamore, të përgatitet për…

Kërcënimi i një sulmi bërthamor nga Koreja e Veriut po rritet gjithnjë e më shumë, tha sekretari amerikan i mbrojtjes, James Mattis gjatë një...

BE-ja do të regjistrojë të gjitha gjurmët, fotot dhe hyrje-daljet në zonën Shengen

Vendet evropiane të hapësirës Schengen do të pajisen me një sistem informatik të unifikuar për të përshpejtuar kontrollet në kufijtë e tyretë jashtëm dhe për...

Lajmet e fundit

Hapet edhe pika shkollore në Effretikon!

Të premten e kaluar, më 27 Shtator filloi mësimi edhe në shkollën në Effretikon të Kantonit të Cyrihut. Në këtë pikë shkollore punon mësuesja...

“Sot është dita më e trishtuar në jetën time.

Fjalët e një mjeku janë bërë hit në rrjete sociale, pasi publikoi një foto duke qarë në dhomën e lindjeve. “Sot është dita më e...

Horoskopi- so kujdes, mund t’ju ndodh dicka e papritur

Tregohuni të kujdesshëm në raportet ndërpersonale. Këto ditë do të jenë vërtetë kaotike sa i takon dashurisë dhe ndjenjave. Me gjasë do të përballeni...