Përgjaket matadori, por e vret demin (Pamje të rënda)

Arturo Macias, 35 vjeçar, matador i njohur nga Meksika për pak nuk ka ndërruar jetë pasi u godit dhe u ça në pjesën e...

Adoleshenti skocez gjen i vetëm thesarin e lashtë romak

Një thesar i lashtë romak prej argjendi është zbuluar nga një adoleshent në Skoci. David Hall, nga Livingston i cili është vëtëm 16 vjeç, gjeti...

VIDEO/ Djaloshi rus pretendon se vjen nga planeti i Marsit, njohuritë e tij tronditin...

Një djalë rus i quajtur Boriska tërhoqi vëmendjen botërore pak vite më parë kur ai pretendoi se ai ishte nga planeti Mars. Boris Kipriyanovich, ose...

FOTO/ Terror në Londër, pengmarrje me armë zjarri

Një person i armatosur ka marrë peng disa persona në Warwickshir, Londër. Sipas raportimeve të medieve lokale, burri i armatosur me një armë gjahu ka...

E rëndë në Rusi: Vëllai vret vëllanë për një… grua!

Një krim pasioni ka ndodhur në një qytet të Rusisë, ku vëllai ka vrarë vëllanë jo për çështje pronash, siç ndodh Policia rusë arrestoi një...

Rusia ia dorëzoi Serbisë gjashtë aeroplanë luftarakë të tipit MiG-29

Rusia formalisht ia ka dorëzuar Serbisë gjashtë aeroplanë luftarakë të tipit MiG-29, në kuadër të ceremonive me të cilat dje u shënua përvjetori i...

Lajmet e fundit

SKËNDERBEU NË HISTORIOGRAFINË ZVICËRANE – NGA MR. MURAT AJVAZI

Mysafirë i radhës në Odën e mërgimit këtë javë do të jetë  Mr. Murat Ajvazi, historian. Shkas, botimi i tij i fundit: "Skenderbeu në...

UNIA ORGANIZON SEMINAR DYDITORË PËR ANËTARËT/ET AKTIV SINDIKAL

Sindikata UNIA organizon seminar dyditorë për anëtaret dhe anëtarët e sajë aktiv sindikal. Sekcioni në gjuhën shqipe i Sindikatës UNIA organizoi një seminar dyditorë për...

JETA CANAJ Perfaqesuese e Kompanis Marttini Projects ne Kosove, Maqedoni e Shqiperi

Syri.tv. Kush është Jeta Canaj ? -Jeta Canaj është një grua,nënë,vajzë e cila jeton në Prishtinë me tri vajzat e saja dhe punon e vepron...