Trump: Nuk duhet të bllokojmë teknologjitë më të avancuara

Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se vendi i tij duhet të bëhet lider në teknologji përmes konkurrencës dhe jo duke bllokuar të tjerët. Në një...

Macron paralajmëron masa të reja ndaj antisemitizmit

Presidenti francez, Emmanuel Macron, njoftoi se do të marrë masa të reja të cilat do të luftojnë antisemitizmin, pasi shtimit të sulmeve të kësaj...

Presidenti Putin kërcënon SHBA-të

Presidenti rus Vladimir Putin Ai ka thënë se cak nuk do të jenë vetëm vendet ku këto raketa janë të stacionuara, por edhe mbi...

36 vjeçari sulmon me thikë kalimtaret në Marsejë, vritet nga policia

Të paktën dy kalimtarë janë plagosur në një prej rrugëve kryesore në Marsejës, pasi një 36 vjeçar i ka sulmuar me thikë. Agresori ka...

Britania paralajmëron taksë për prodhimet ushqimore në rast të daljes nga BE-ja pa marrëveshje

Sekretari shtetëror i mjedisit, Michael Gove, ka thënë se qeveria britanike do të vendosë taksa për prodhimet ushqimore nëse Britania e Madhe shkëputet nga...

Goditen sërish, ISIS në frymën e fundit

ISIS është në grahmat e tij të fundit. Mbrojtësit e fundit të kalifatit të vetëshpallur të grupit terrorist ISIS, janë të rrethuar në një lagje...

Sondazhi ‚bombë‘ që tregon se partitë në pushtet i humbin zgjedhjet pas 40 vitesh

“Koalicioni i madh” mes qendrës së djathtë dhe qendrës së majtë e ka udhëhequr parlamentin evropian për 40 vjet më radhë. Por, kësaj here, një...

Trump thekson nevojën për murin në kufi me Meksikën

Trump është i bindur që duhet të vazhdojë me planin për murin në kufi me Meksikën. Ai shtoi se muret do funksionojnë. Ndërtimi i murit...

FOTO/ Deputeti jep dorëheqjen … vodhi një sanduiç

Një anëtar i parlamentit slloven ka dhënë dorëheqjen pasi vodhi një sanduiç nga një dyqan në Lubjanë. Deputeti Darij Krajçiq tha për mediat se u...

Qetësohen marrëdhëniet Francë-Itali kthehet Ambasadori

Ambasadori i Francës në Itali pritet të kthehet në Romë sot.Ai u thirr në Paris më 7 shkurt, pas një sërë kritikash që politikanët italianë...

Lajmet e fundit

SKËNDERBEU NË HISTORIOGRAFINË ZVICËRANE – NGA MR. MURAT AJVAZI

Mysafirë i radhës në Odën e mërgimit këtë javë do të jetë  Mr. Murat Ajvazi, historian. Shkas, botimi i tij i fundit: "Skenderbeu në...

UNIA ORGANIZON SEMINAR DYDITORË PËR ANËTARËT/ET AKTIV SINDIKAL

Sindikata UNIA organizon seminar dyditorë për anëtaret dhe anëtarët e sajë aktiv sindikal. Sekcioni në gjuhën shqipe i Sindikatës UNIA organizoi një seminar dyditorë për...

JETA CANAJ Perfaqesuese e Kompanis Marttini Projects ne Kosove, Maqedoni e Shqiperi

Syri.tv. Kush është Jeta Canaj ? -Jeta Canaj është një grua,nënë,vajzë e cila jeton në Prishtinë me tri vajzat e saja dhe punon e vepron...