TEMA E RE NË ODËN E MËRGIMIT – MARTESAT

Oda flet kur të tjerët heshtin. Oda e Mërgimit në tv Syri Blue po vahdon trajtimin e temave interesante e që kanë të bëjnë me...

Trump ‘harron’ Melanian, ja VIDEO që po bën xhiron e botës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara e ka vendosur së fundmi Zonjën e Parë në një situatë mjaft të sikletshme. Donald Trump priti në takim kryeministrin...

Rusët përballen me Mbretërinë e Bashkuar, kaos në det të hapur

Një anije luftarake e Marinës Mbretërore po ndjek një autokolonë detare ruse, pasi është afër kufijve të ujërave territoriale në Mbretërinë e Bashkuar. "HMS Defender"...

BE-ja do të vendosë sanksione edhe ndaj 8 shtetasve rusë

Ambasadorët e Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të ngrijnë pasurinë dhe të ndalojnë vizat për 8 rusë të përfshirë në rrëmbimin dhe burgosjen e...

Uragani në Alabama, dëme të tmerrshme

Së paku 23 persona, përfshirë edhe fëmijë, kanë vdekur në Alabama, pas dy uraganeve në këtë vend. Këto dy uragane kanë dëmtuar ndërtesa, shtëpi e...

NATO i përgjigjet Rusisë

Aleanca NATO-s ka përforcuar prezencën e saj në Detin e Zi, duke i dërguar sinjale të qarta Rusisë dhe Ukrainës. Luftanija amerikane, Donald Cook,...

A është bota para një lufte të re bërthamore?

Një marrëveshje që e mbante botën të sigurt nga lufta bërthamore po shkon drejt zhbërjes. Derisa tensionet midis Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë rriten,...

Nuk arrihet marrëveshja

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti amerikan, Donald Trump dhe lideri verikorean, Kim Jong-un nuk kanë arritur ndonjë marrëveshje në samitin e dytë...

Paralajmërimi i frikshëm nga pasardhësja e Merkel: Rusia do destabilizojë Evropën

Drejtuesja e re e CDU-së, Anegret Kramp Karrenbauer, komenton politikën e jashtme të Gjermanisë në një intervistë të dhënë për “Berlin Policy Journal”. Ajo e...

VIDEO/ Matteo Salvini: Të mundim Sorosin, ashtu si Skënderbeu turqit

Kreu i Lega Nord, njëkohësisht edhe ministri i Brendshëm i Italisë Matteo Salvini, e ka të qartë strategjinë se si duhet luftuar Xhorxh Soros. Në...

Lajmet e fundit

Në Universitetin e Cyrihut: një fillim i mbarë për qindra studentë shqiptarë

Vetëm sonte mbi 120 studentë shqiptarë, ndër ta shumica femra ia mësynë vitit të ri akademik nga të cilët vetëm në vitin e parë...

Keshilla Mjeksore … Per ata qe zgjohen naten..

Për ata që ngrihen natën për të kontrolluar per ndonje zhurme ne shtepi , per te pire uje ose te urinojnë!! Nje keshille e...

“Jam Shqiptar” projekti që do t’u mundësojë fëmijëve shqiptarë në Diasporë të njohin Shqipërinë

Tashmë çdo fëmijë shqiptar që jeton në Diasporë do të ketë mundësinë ta njohë më mirë Shqipërinë falë projektit “Jam Shqiptar”. Një nismë kjo...