BE-ja do të vendosë sanksione edhe ndaj 8 shtetasve rusë

Ambasadorët e Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të ngrijnë pasurinë dhe të ndalojnë vizat për 8 rusë të përfshirë në rrëmbimin dhe burgosjen e...

Uragani në Alabama, dëme të tmerrshme

Së paku 23 persona, përfshirë edhe fëmijë, kanë vdekur në Alabama, pas dy uraganeve në këtë vend. Këto dy uragane kanë dëmtuar ndërtesa, shtëpi e...

NATO i përgjigjet Rusisë

Aleanca NATO-s ka përforcuar prezencën e saj në Detin e Zi, duke i dërguar sinjale të qarta Rusisë dhe Ukrainës. Luftanija amerikane, Donald Cook,...

A është bota para një lufte të re bërthamore?

Një marrëveshje që e mbante botën të sigurt nga lufta bërthamore po shkon drejt zhbërjes. Derisa tensionet midis Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë rriten,...

Nuk arrihet marrëveshja

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti amerikan, Donald Trump dhe lideri verikorean, Kim Jong-un nuk kanë arritur ndonjë marrëveshje në samitin e dytë...

Paralajmërimi i frikshëm nga pasardhësja e Merkel: Rusia do destabilizojë Evropën

Drejtuesja e re e CDU-së, Anegret Kramp Karrenbauer, komenton politikën e jashtme të Gjermanisë në një intervistë të dhënë për “Berlin Policy Journal”. Ajo e...

VIDEO/ Matteo Salvini: Të mundim Sorosin, ashtu si Skënderbeu turqit

Kreu i Lega Nord, njëkohësisht edhe ministri i Brendshëm i Italisë Matteo Salvini, e ka të qartë strategjinë se si duhet luftuar Xhorxh Soros. Në...

Sanders mund të bëhet presidenti më i vjetër në historinë amerikane

Senatori Bernie Sanders njoftoi javën e kaluar se do të garonte për president në zgjedhjet e vitit 2020. Ai është 77 vjeçar dhe nëse...

Kim Jong Un niset me tren drejt Vietnamit për t’u takuar me Trumpin

Lideri i Koresë Veriore, Kim Jong Un, e ka nisur udhëtimin me tren nëpër Kinë për të arritur në Vietnam, ku do të takohet...

Trump emëron Kelly Craft Ambasadore në OKB

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka nominuar të dërguarën e posaçme në Kanada, Kelly Craft për ambasadore në Kombet e...

Lajmet e fundit

SKËNDERBEU NË HISTORIOGRAFINË ZVICËRANE – NGA MR. MURAT AJVAZI

Mysafirë i radhës në Odën e mërgimit këtë javë do të jetë  Mr. Murat Ajvazi, historian. Shkas, botimi i tij i fundit: "Skenderbeu në...

UNIA ORGANIZON SEMINAR DYDITORË PËR ANËTARËT/ET AKTIV SINDIKAL

Sindikata UNIA organizon seminar dyditorë për anëtaret dhe anëtarët e sajë aktiv sindikal. Sekcioni në gjuhën shqipe i Sindikatës UNIA organizoi një seminar dyditorë për...

JETA CANAJ Perfaqesuese e Kompanis Marttini Projects ne Kosove, Maqedoni e Shqiperi

Syri.tv. Kush është Jeta Canaj ? -Jeta Canaj është një grua,nënë,vajzë e cila jeton në Prishtinë me tri vajzat e saja dhe punon e vepron...