Krimi i rëndë, burri vret gruan, tre fëmijët dhe gjyshen e tyre

Një burrë është akuzuar për vrasjen e gruas së tij, tre fëmijëve të vegjël dhe gjyshes së tyre në një shtëpi në Australinë Perëndimore. Trupat...

VIDEO/ E tmerrshme, fëmija mbetet i varur në katin e 10-të

Dëgjova njerëzit që bërtisnin në rrugë dhe dola në ballkon të shoh ç’kishte ndodhur. Njerëzit vraponin. Ngrita kokën lart dhe pashë një fëmijë të...

May: Java e ardhshme do të jetë kritike për Britaninë

Kryeministrja britanike, Theresa May, u ka thënë kritikëve se largimi i saj nga pushteti nuk do të lehtësonte marrëveshjen e Brexit-it. May, që është përballur me...

KON: Rusisë nuk i lejohet pjesëmarrja në Olimpiadën Dimërore 2018

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON) ia ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë në Lojërat Olimpike Dimërore në vitin 2018, për shkak të akuzave për doping të sponzorizuar...

Ferri nga zjarret në Kaliforni/ Deri më tani 23 të vdekur

Rritet numri i viktimave të shkaktuara nga zjarret masive në Kaliforni. 23 persona kanw vdekur gjatë së shtunës, ndërsa punonjësit e kërkim-shpëtimit zbuluan më shumë...

VIDEO/ Sulmohet me thikë kandidati për president

Kandidati për president i Brazilit Jair Bolsonaro është goditur me thikë ndërsa po bënte fushatë në juglindje të vendit. Pavarësisht se fillimisht u mendua se...

Prekëse, nëna merr vizë për të vizituar djalin që po i vdes

Nëna nga Jemeni e cila u bë virale pasi kërkonte vizë për në SHBA për të vizituar djalin e saj i cili është në...

VIDEO/ Tornado shkatërruese me zjarr, ja pamjet e tmerrshne

Zjarrfikësit në Britaninë e Madhe kapën pamjet e jashtëzakonshme të një tornadoje jashtëzakonisht të rrallë të zjarrit, ndërsa luftonin një zjarr masiv industrial afër...

Bosnja merr masa për të parandaluar „krizën“ e migrantëve

Bosnja është kthyer këtë vit në territorin kryesor të rrugëtimit të migrantëve Bosnia ka nisur marrjen e masave për të parandaluar atë që Kombet e...

Ndryshimet klimatike, planeti është në udhëkryq

Pas përpjekjeve për të kufizuar ndryshimet klimatike katër figura të larta kanë paralajmëruar se planeti ‘është në udhëkryq’, ndërsa bisedimet kryesore u hapën një...

Lajmet e fundit

NDAHET NGA JETA GAZETARJA E RTK-SË, ARDITA SYLEJMANI

Sot në moshën 32 vjeçare ka ndërruar jetë gazetarja dhe kolegia jonë e RTK-së Ardita Sylejmani. Me këtë rast Drejtori Gjeneral i RTK-së Ngadhnjim...

NGA POLITIKANËT TANË MUND T’NA SHPËTOJË VETËM SHKENCA! Shkruan Ahmet Asani

Duke u nisur nga zbulimi i fundit shkencor se jo vetëm truri por edhe qelizat e njeriut janë të programueshme e të riprogramueshme, propozoj...

Shoqata Kulturore “Salih Çekaj” Raportoi Për Gjashtëmujorin E Parë Dhe Përcaktoi Detyrat E Ardhshme

Kryesia e Shoqatës Kulturore Shqiptare “Salih Çekaj”, në Pfaffenhof të Gjermanisë, pasi përfundoj me sukses pjesën e parë të vitit, të premten që lamë...