Princi William shfaqet pa flokë në Spitalin e Fëmijëve

Duka i Kembrixhit u pa me flokë të shkurtuar ndërsa vizitoi spitalin e fëmijëve. Princi William zbuloi stilin e ri në programin “Step into Health”...

Arrestohet një 20 vjeçar, publikoi të dhëna personale të politikanëve

Një 20 vjeçar ka pranuar se është pas sulmit që preku të dhënat personale të mijërave personaliteteve të larta në Gjermani. Me nofkën "G0d", ai...

33 293 të vdekur në përpjekje për të arritur Europën, mes tyre edhe 404...

Gazeta gjermane  “Tagesspiegel” ka publikuar së fundmi një listë të plotë, me emra, mbiemra, origjinën dhe shkakun e vdekjes, të personave që kanë tentuar të arrijnë...

Sulmi në Paris: I dyshuari vrau nënën dhe motrën, shteti islamik merr përgjegjësinë për...

Një burrë ka vrarë dy persona të cilët raportohen se janë nëna dhe motra e tij, dhe ka plagosur një person të tretë në...

Pretendentët kryesorë për postin e Merkelit

Besnikë ose rebelë, kandidatët pasues të Angela Merkel në kupolën e partisë së saj (CDU), për të siguruar më pas një ndenjëse drejt Kancelarisë...

Franca: Siria para ndarjes

Ambasadori francez në OKB, Francois Delattre i tha Këshillit të Sigurimit se Siria është në udhëkryq me skenarin më të keq, që çon në...

PREZENTIM DINJITOZ I MUZIKËS FOLKLORIKE NË MËRGIM

Muzikën folklorike duhet ruajtur e kultivuar në vendlindje por gjithësesi edhe në mërgim.   Këtë të enjte në Odën e Mërgimit do të flitet për muzikën...

Anije tjeter me emigrantë drejt Italisë, Salvini: Provokim i radhës

Anija humanitare gjermane Sea Ëatch me 47 emigrantë në bord po udhëton drejt brigjeve italiane. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Brendshëm Matteo...

Lindjet e fëmijëve më gjymtyrë mangët vë në alarm Francën, fillon një hetim kombëtar

Franca ka nisur një hetim kombëtar mbi numrin e foshnjave që kanë lindur me gjymtyrë, javë pas mbylljes së një hetimi fillestar. Hetimi i parë...

Ngec në ashensor gjatë gjithë fundjavës

Një grua është shpëtuar pasi kaloi një fundjavën e bllokuar në ashensorin e punëdhënësit të saj miliarder. Marites Fortaliza hyri në ashensorin në lagjen Manhattan...

Lajmet e fundit

SKËNDERBEU NË HISTORIOGRAFINË ZVICËRANE – NGA MR. MURAT AJVAZI

Mysafirë i radhës në Odën e mërgimit këtë javë do të jetë  Mr. Murat Ajvazi, historian. Shkas, botimi i tij i fundit: "Skenderbeu në...

UNIA ORGANIZON SEMINAR DYDITORË PËR ANËTARËT/ET AKTIV SINDIKAL

Sindikata UNIA organizon seminar dyditorë për anëtaret dhe anëtarët e sajë aktiv sindikal. Sekcioni në gjuhën shqipe i Sindikatës UNIA organizoi një seminar dyditorë për...

JETA CANAJ Perfaqesuese e Kompanis Marttini Projects ne Kosove, Maqedoni e Shqiperi

Syri.tv. Kush është Jeta Canaj ? -Jeta Canaj është një grua,nënë,vajzë e cila jeton në Prishtinë me tri vajzat e saja dhe punon e vepron...