Treni me 500 pasagjerë përfshihet nga flakët gjatë udhëtimit

Më shumë se 500 udhëtarë u evakuuan nga një tren që udhëtonte nga Këlni për në Frankfurt të Gjermanisë. Treni i ICE 511 ishte në...

UNIA ORGANIZON SEMINAR DYDITORË PËR ANËTARËT/ET AKTIV SINDIKAL

Sindikata UNIA organizon seminar dyditorë për anëtaret dhe anëtarët e sajë aktiv sindikal. Sekcioni në gjuhën shqipe i Sindikatës UNIA organizoi një seminar dyditorë për...

FOTO/ U arratisën nga burgu, kush janë 3 shqiptarët që ngritën në këmbë policinë...

GREQI– Tre shqiptarë dhe një gjeorgjian ngritën në këmbë policinë greke gjatë ditës së sotme, pasi u arratisën nga ambientet e paraburgimit në Petrou...

DY VLLEZËRIT E SUPERTALENTUAR NË ODËN E MËRGIMIT

Vëllezërit Arbnor dhe Rrezart Kuqi janë mysafirë të radhës në Odën e Mërgimit në TV Syri HD.    Në edicionin e radhës të Odës së...

Dasma kthehet në tragjedi! 20 të vdekur nga aksidenti

20 persona kanë vdekur pas një përplasje të tmerrshme të limuzinës në New York diten e djeshme  Dy automjete u përfshinë në aksident, i...

Krimi i rëndë, burri vret gruan, tre fëmijët dhe gjyshen e tyre

Një burrë është akuzuar për vrasjen e gruas së tij, tre fëmijëve të vegjël dhe gjyshes së tyre në një shtëpi në Australinë Perëndimore. Trupat...

VIDEO/ Qyteti i humbur i Atlantis fshihet në Sahara

Qyteti i humbur i famshëm i Atlantis mund të jetë gjetur Sipas një teorie qyteti ndodhet në shkretëtirën e Saharasë. Atlantis mund të gjendet në...

15 gënjeshtra që ju kanë thënë për luksin dhe pasurinë në Dubai

Shumë thashetheme e të pavërteta thuhen në lidhje me jetën e metropoleve luksoze. S’mund të mungojnë fjalët e shumta rreth jetës së sheikëve-milionerë, arit e...

Gjermani, mësymje emigrantësh nga Ballkani

Në vitin 2017 ka rënë numri i përgjithshëm i migrantëve që kanë ardhur në Gjermani, megjithatë Gjermania mbetet një vend atraktiv, sidomos për qytetarët...

Nëna heroinë! Mbron me trupin e saj foshnjën dhe gjyshen nga breshëri

Një “Tornado përbindësh” përfshiu një pjesë të Australisë. Ndërsa madhësia e breshërit ishin aq të mëdhenj sa topi i tenisit duke thyer dritaret e...

Lajmet e fundit

NDAHET NGA JETA GAZETARJA E RTK-SË, ARDITA SYLEJMANI

Sot në moshën 32 vjeçare ka ndërruar jetë gazetarja dhe kolegia jonë e RTK-së Ardita Sylejmani. Me këtë rast Drejtori Gjeneral i RTK-së Ngadhnjim...

NGA POLITIKANËT TANË MUND T’NA SHPËTOJË VETËM SHKENCA! Shkruan Ahmet Asani

Duke u nisur nga zbulimi i fundit shkencor se jo vetëm truri por edhe qelizat e njeriut janë të programueshme e të riprogramueshme, propozoj...

Shoqata Kulturore “Salih Çekaj” Raportoi Për Gjashtëmujorin E Parë Dhe Përcaktoi Detyrat E Ardhshme

Kryesia e Shoqatës Kulturore Shqiptare “Salih Çekaj”, në Pfaffenhof të Gjermanisë, pasi përfundoj me sukses pjesën e parë të vitit, të premten që lamë...