MARRËVESHJA NDËRSHTETËRORE KOSOVË – ZVICËR NË ODËN E MËRGIMIT

Marrëveshja e Sigurimeve  Shoqërore Zvicër – Kosovë  hyn në fazën përfundimtare të ratifikimit dhe realizimit,  - na thotë Osman Osmani, Sekretar për migracion në...

TRE SHQIPTARËT MË TË PASUR SIPAS GAZETËS BLIC TË BEOGRADIT

Këta e blenë pavarësinë e Kosovës   Behgjet Pacolli Kjo vlen për shqiptarin më të pasur në botë. Miliona para u fituan nga ngritja e biznesit. Gjithashtu nga rindërtimi...

MEDIAT SERBE RRETHË SUKSESIT TË JONIDËS NË EUROSONG 2019

Mediat serbe duket se nuk e kanë pritur mirë performancën e Shqipërisë në Eurovision 2019. Mediumi serb, Blic.rs ka shkruar se këngëtarja 36 vjeçare, Jonida...

Shqipëria kualifikohet në finalen e Eurosong 2019

  Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi ka bërë histori, duke u renditur mes këngëve më të mira që do të performohen edhe në natën finale të...

TEMA E RE NË ODËN E MËRGIMIT – MARTESAT

Oda flet kur të tjerët heshtin. Oda e Mërgimit në tv Syri Blue po vahdon trajtimin e temave interesante e që kanë të bëjnë me...

Trump ‘harron’ Melanian, ja VIDEO që po bën xhiron e botës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara e ka vendosur së fundmi Zonjën e Parë në një situatë mjaft të sikletshme. Donald Trump priti në takim kryeministrin...

Rusët përballen me Mbretërinë e Bashkuar, kaos në det të hapur

Një anije luftarake e Marinës Mbretërore po ndjek një autokolonë detare ruse, pasi është afër kufijve të ujërave territoriale në Mbretërinë e Bashkuar. "HMS Defender"...

BE-ja do të vendosë sanksione edhe ndaj 8 shtetasve rusë

Ambasadorët e Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të ngrijnë pasurinë dhe të ndalojnë vizat për 8 rusë të përfshirë në rrëmbimin dhe burgosjen e...

Uragani në Alabama, dëme të tmerrshme

Së paku 23 persona, përfshirë edhe fëmijë, kanë vdekur në Alabama, pas dy uraganeve në këtë vend. Këto dy uragane kanë dëmtuar ndërtesa, shtëpi e...

NATO i përgjigjet Rusisë

Aleanca NATO-s ka përforcuar prezencën e saj në Detin e Zi, duke i dërguar sinjale të qarta Rusisë dhe Ukrainës. Luftanija amerikane, Donald Cook,...

Lajmet e fundit

NUK U PËRMBAJTA NGA GËZIMI SI KURRË MË PARË

"Qava si i marrë nga gëzimi": Alan Delon mori një "Palm të Artë" të ngadaltë Aktori i madh francez Alain Delon fitoi Palmën e Artë...

ASHPËRSOHEN TONET NË PARLAMENTIN E KOSOVËS

 A e pret i njejti fat edhe popullin e Kosovës si ate të Shqipërisë. A janë LDK-ja dhe VV-ja Si PD-ja dhe LSI-ja. Shefi i...

MARRËVESHJA NDËRSHTETËRORE KOSOVË – ZVICËR NË ODËN E MËRGIMIT

Marrëveshja e Sigurimeve  Shoqërore Zvicër – Kosovë  hyn në fazën përfundimtare të ratifikimit dhe realizimit,  - na thotë Osman Osmani, Sekretar për migracion në...