Media italiane tregon lokacionin: Ja ku vajzat shqiptare prostituojnë në…

 Prostitucioni vijon të mbetet të mbetet një problem për kryeqytetin italian Romë, ku vajza e gra nga shtete të ndryshme shesin trupin e tyre...

U tha se Florencit iu hoqën aparaturat që e mbajnë në jetë, flet i...

I ati i Florencit, të riut nga Shkodra që po lufton me vdekjen në spital në Marsejë, Gëzim Beqiraj ende shpreson se i biri...

Tronditën grekët, shqiptari hidhet para trenit per ti dhene fund jetes se tij

Një shqiptar i ka dhënë fund jetës ditën e djeshme në Greqi, në një mënyrë tragjike. Siç bëhet e ditur, shqiptari, emri i të cilit...

E tmerrshme, shqiptari i pret fytin gruas: Kisha dyshime për virgjërinë e saj

Një shqiptar që jetonte në Angli pranoi se e vrau gruan e tij duke i prerë fytin, pasi dyshonte se ajo nuk ishte e...

Në Nju Jork promovohen verërat e Kosovës

Nën organizimin e Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Odës Ekonomike Amerikane në...

“Ishte shi, ftohtë, autobusi më la atje kundër vullnetit tim”, shqiptari rrëfen si vodhi...

“Nami” i keq i shqiptarëve në Itali prej kohësh nuk përbën më lajm në mediat vendase, por një rasti në fjalë është krejt ndryshe. Skerdi...

SHKH “Sali Çekaj”, humanitet dhe atdhedashuri në vepër

Reportazh nga Darka e Lamës në Büron të Lucernit (Zvicër) Shoqata Kulturore Humanitare“ Sali Çekaj“ me 16.12.2017 në Büron të Lucernit  (Zvicër), në mënyrë madhështore...

Shqiptari masakrohet në një burg në Francë, publikohen pamjet e rënda nga spitali

Një 23-vjeçar nga Shkodra, i cili prej dy vitesh ndodhej në Francë për azil, është therur brenda ambienteve të burgut dhe tashmë ndodhet i...

Vlerat e një promovimi

Qendra Kulturore e Kosovës në Suedi në kuadër të Takimeve të Dhjetorit, organizoi më 16 dhjetor 2017, një promovim dhe një hapje ekspozite. Një...

Florim Kadriu, bashkëkryetar i Forumit të Migrantëve të SP-së në Kantonin Aargau

Në themelimin e forumit "SP MigrantInnen" në Kantonin Aargau kanë marrë pjesë 33 veta. Florim Kadriu dhe Esad Sadikovic janë zgjedhur bashkëkryetarë Nevoja që edhe...

Lajmet e fundit

Skandaloze: Prishtinë, policët e dënojnë qytetarin me 450 euro për puthje

Naser Sertolli Pjesëtarë të Policisë së Kosovës i kanë shqiptuar një gjobë një mërgimtari në Prishtinë vetëm pse...

«Presheva Summer 2021» eveniment sportiv në stadiumin e qytetit

Presheva Summer 2021" eveniment sportiv i cili në stadiumin e qytetit të Preshevës ishte vend ku (ri) bashkoheshin dashuria për vendlindjen dhe...

SHAIP KAMBERI I VETËM KUNDËR “BOTËS SERBE”

Shkruan Tomislav Markovic, gazetar dhe shkrimtar nga Beogradi.Huazuar nga Al Jazeere Aleksandar Vuçiq dhe shoqëruesit e tij pëlqejnë të...