Dy persona qëllohen afër një banke në Cyrih

Janë qëlluar dy persona jashtë një selie të bankës UBS në Cyrih të Zvicrës. Disa pamje tregojnë trupat e shtrirë, afër një trotuari. Nuk dihet...

Qëllohet disa herë me thikë shqiptari në Firence, në gjendje të rëndë

Një shqiptar është qëlluar disa herë me thikë në shpinë nga një tjetër shqiptar, në mes të qytetit të Firences. Emri i shqiptarit ende nuk...

DEMOKRISTIANËT, FESTOJNË NË ZVICËRR

NGA MANIFESTIMI I 10 VJETORIT PAVARËSISË SË RK, MBAJTUR ME 18.02.2018                           ...

Enigma, 20 milionë euro për rrëmbyesit e vajzës, arrestohen babë e bijë/Zvicer

Rasti i pabesueshëm i rrëmbimit ka ndodhur të enjten në mes të Lyon dhe Zvicrës. Transportuesi i   parave dhe vajza e tij u arrestuan...

Përsëritet historia në burgun e Francës, të riut shqiptar i thyejnë krahun

Vetëm dy muaj pas ngjarjes tragjike në Francë, ku një 23-vjeçar shqiptar u masakrua në burgun e Marsejës dhe ndërroi jetë pasi kaloi në...

Përndiqte ish-të dashurën 25 vjet më të madhe, pranga shqiptarit në Itali

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Itali, pasi përndiqte ish-të dashurën, e cila ishte 25 vjet më e madhe. Edhe pse kishte kohë...

Shqiptarja rrezikoi të hidhte në erë gjithë lagjen: theu valvulat dhe vidhte gaz prej...

Karabinierët e rajonit të Fasano kanë proceduar në liri një grua shqiptare 39 vjeçe me iniciale S.A. sepse kishte vjedhur sasi të madhe gazi. Pas...

Zvicra zhvillon armë të veçantë për rrëzimin e dronëve

Një kompani në kantonin Graubunden të Zvicrës ka paraqitur një armë e cila është e dizajnuar për t’i rrëzuar dronët e vegjël. Arma është e...

Deputetja e Parlamentit kroat Ermina Lekaj Prljaskaj, vizitoi LAPSH-in në Suhr të Zvicrës

Para ca ditësh në Zvicër, qëndroi deputetja e Parlamentit të Kroacisë, zonja, Ermina Lekaj Prljaskaj. Vizita e saj me bashkëshortin, ishte vizitë familjare, megjithate,...

15-vjeçari vret një nxënës në shkollë

Policia në Dortmund ka njoftuar se vrasja ka ndodhur në një shkollë pranë qytetit Luenen dhe se ekipet mjekësore janë përpjekur të kthejnë në...

Lajmet e fundit

Mediat serbe: Beogradi nis tanke drejtë kufirit me Kosovën

Tensionimi i situatës në Veri të Kosovës nuk ka të ndal. Mediat serbe raportojnë se ushtria serbe ka nisur edhe tanke drejtë...

Kryeministri Kurti reagon pas incidenteve në Veri, thotë se sulme të tilla nuk do...

Pas djegjes së Qendrës së Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok dhe sulmit ndaj Qendrës së Regjistrimit Civil në Zveçan, ka reaguar...

Takim i shkrimtarëve në Zvicër

Mbreme në Biblioteken Pestalozzi që drejtohet nga Suela Jorgaqi u takuan shkrimtaret shqiptar të Zvicres. Në mesin e tyre ishte edhe autori...