ERZEN RRUSTEMI: JAM GATI TË NDESHEM KUR DHE KU TË DUASH

Aleksandër Dimitrenko, VENDOS TANI. Unë jam gati të ndeshem me ty, ku dhe kur të dëshirosh ti. Ti e di ku mund të më gjesh! Kështu i drejtohet...

Oda e Mërgimit- Lufta dhe pasojat tek mërgimtari

Këtë javë,  në Odën e Mërgimit pranë tv Syri Blue, mysafirë ishin z. Marjan Komani dhe Xhevat Rexhaj, pjestarë të familjeve të tyre të...

Nga 17 nëntori, Javët e Kulturës Shqiptare në Austri

Me qëllim të paraqitjes në mënyrë sa më dinjitoze të kulturës dhe artit shqiptar, në Austri që nga 17 nëntori, fillojnë  Javët e Kulturës...

Pse u ndal dëbimi i një familjeje shqiptare?

Një familje shqiptare prek zemrat e berlinezëve. Familja e Xhezo Ajazajt ndodhej para dëbimit, por reagimet bën që senatori i Berlinit të ndryshojë mendje....

Vrau me thikë në fyt gruan: Detajet shokuese të krimit që tronditi Shqipërinë dhe...

Dritan Sulollari zbarkoi në Puglia kur ishte 17 vjeç, në vitin 1998. Fillimisht punoi si kamarier, derisa u stabilizua në Isontino. Migena punonte prej...

Mësimi shqip në diasporë, prioriteti jonë

Zv. Kryeministri dhe Ministri i Diasporës Dardan Gashi ka takuar zv. ministren e Arsimit të Shqipërisë, Besa Shahini në përmbyllje të vizitës dy ditore në...

Vrau gruan me thikë në Itali, ja fotot e çiftit shqiptar

Një krim i rëndë ka ndodhur në orët e paradites së sotme në provincën e Gorizias, në Udine, Itali. Një shqiptar ka masakruar me...

Arrestohet shqiptari i kërkuar për vrasje, u kap me drogë në makinë

Një shqiptar i shpallur në kërkim, është ndaluar nga autoritetet greke, pasi ishte i shpallur në kërkim për veprën penale të vrasjes. Ndalimi i tij...

Mësimi shqip në diasporë, prioriteti jonë

Zv. Kryeministri dhe Ministri i Diasporës Dardan Gashi ka takuar zv. ministren e Arsimit të Shqipërisë, Besa Shahini në përmbyllje të vizitës dy ditore në...

Mark Gjonaj, fiton mandatin e dytë si më i votuar në qytetin e New...

NEW YORK CITY : Votuesit njujorkez i japin Mark Gjonaj ish kandidatit të Partisë Demokrate, Zona Elektorale 13-të në Bronx, e cila përfshinë më...

Lajmet e fundit

Mjekja dhe epidemiologia Kozeta Miliku nga Kanada pjesë e rubrikës Bardhë e Zi e...

Syri.tv: Përshëndetje e nderuara Kozeta Miliku dhe mirë se vini në rubrikën "Bardhë e Zi" në portalin Syri.tv? Kozeta...

PROFESOR REXHEP KRYEZIU I NDERUAR NDËR BREZA NGA BREZNA E OPOJËS

           Abas Fejzullahi Katundi Brezne ndër breza ka edhe histori të bujshme dhe shumë...

Beteja e Loxhës është një krenari, e cila do të hyjë në histori me...

Në kujtim të 22 vjetorit të betejës së Loxhës Beteja e Logjës, ishte njëra prej veprimeve luftarake më profesionale...