U nda nga jeta medvegjasi, Musa Neziri, atdhetar i shquar!

Njoftojmë miqë e dashamirë, se me me datë 01 janar 2018, aty rreth orës 22.45 minuta u nda nga jeta në spitalin e Martigny...

Klejda Bega, shkencëtarja shqiptare kandidate për çmimin Nobel në Fizikë

Shkencëtarja shqiptare, Klejda Bega nga Elbasani, është në prag të çmimit Nobel, pasi në arritjet e saj në shkencë, ka gjetur një formulë që...

Diaspora shqiptare uron Gëzuar Festat!

Festat në video i ka uruar edhe futbollisti i kombëtares Armando Sadiku. Urimi i diasporës shqiptare në botë u shfaq në kuadër të 18...

Magjia e vargjeve të një poeteshe “të panjohur”

Para do kohësh dhe pikërisht më 08 dhjetor 2017, poetesha e talentuar Armela Hysi, në Portalin “Fjala e lirë”, kishte botuar një artikull, me...

“Do të të zhduk…”, shqiptari bën për spital gruan në Itali

Një 40-vjeçar shqiptar, resident në Castello, është arrestuar nga policia italiane, pas dhunës që ka ushtruar ndaj gruas së tij. Mediat italiane raportojnë se 40...

Surpriza të shumta i ndodhën sot Leartës…

Pavarësisht se nuk është e kyçur në estradë, është më e përmendur se shumë persona të cilët kanë krijuar karrierë, shkruan Kosovarja. Natyrisht, famën e...

Krishtlindje dhe Viti i Ri në Nju Jork, janë një mrekulli

Nju Jorku është, qyteti më i bukur në botë. Mund të vizitohet si në verë ashtu edhe në dimër.Është, i përshtatshëm për ata që...

Vrau dy vëllezërit laçianë dhe u arratis në Angli, arrestohet i shumëkërkuari nga drejtësia...

Martin Kaza Një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Angli dhe është? ekstraduar për llogari të drejtësisë shqiptare. Policia njofton se Interpol Tirana...

SHKSH “Shqiponjat e Bayernit” organizon mësimin plotësues në gjuhën shqipe

Shoqata Kulturore Shqiptare “Shqiponjat e Bayernit”, në Eggenfelden, është ndër shoqatat më të reja në Gjermani. Kjo shoqatë, që me punën e saj ka...

Shtohet për mbi 30 për qind numri i kërkesave për pasaportën e Zvicrës

Në prag të ashpërsimit të ligjit mi natyralizimin që hyn në fuqi më 1 janar 2018, Kantoni i Cyrihut regjistron një shtim prej rreth...

Lajmet e fundit

Diar Selmani pjesë e shkollës së futbollit „FC Freienbach “ në Zvicër

Futbollisti shqiptar nga Kumanova DiarSelmani , i lindur në Janar të   vitit 2011 , në Zvicrës. Një djalë 9  vjeçar, nxënës...

Artistja shqiptare nga Franca AidaLlukaj pjesë e rubrikës Bardh e Zi e cila për...

Syri.tv: Përshëndetje enderuar Aida mirë se na erdhe në rubrikën bardh e Zi të jeni pjese e portalit Syri.tv ?

Kik-bokseri Emurllah Junuzi flet për sukseset e tij në rubrikën „Bardhe e Zi“ në...

Syri.tv: Përshëndetje Emurllah mirë se erdhe në rubrikën Bardh e Zi dhe faleminderit që pranuat ftesën të jeni pjesë e portalit Syri.tv?