Kushtrim Dobra sjell videoklipin e ri me titullin „NDENJA“

Këngëtari shume popullariuar nga Kosova Kushtrim Dobra sjell videoklipin e tij më të ri "NDENJA" Këngëtari Pejan Kushtrim Dobra i cili jeton dhe vepron në...

Tragjikja e Edi Ramës!

Shkruan: Bardhyl Mahmuti Me padinë kundër Ramush Haradinajt ditën e përkujtimit të gjenicidit ndaj shqiptarëve në Kosovë, Edi Rama arriti një qëllim të ulët. Para 21...

PËRKUJTESË HISTORIKE

Sot, më 17 janar 2019 mbushen 552 vjet nga vdekja e Kryeheroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriotit, Skënderbeut. Janë 552 vite nga shkuarja në përjetësi e...

Flitët dhe përflitët

Ska kush me i ra në fije Se qka po ndodh sot Para syve me ty qesh Pas shpinës ta ban një grop Sa shum kan ndryshuar Po mbetëm...

21 vjet nga vrasja e Lajmëtarit të Lirisë që terrin e çante me flakadan...

  Sot mbushen 21 vjet nga vrasja e lajmtarit të lirisë Enver Malokut, një nga themeluesit e Qendrës Informative të Kosovës(QIK-ut) dhe prej vitit 1993...

“Dritë mbi plagë”, homazh poetik për gjenocidin në Kosovë

Në përvjetorin e gjenocidit serb në Kosovë, Qendra “Gjenocidi në Kosovë-Plagë e Hapur”, akuzon nëpërmjet poezisë. Me rastin e Ditës së Gjenocidit, 15 janar, të shpallur nga...

INTERVISTË ME KRYETARIN E FONDACIONIT “BESA” NË BAVARI Z. ANTON KRASNIQI

    Intervistoi: Mustafë Krasniqi –Për lexuesin: kush është z. Anton Krasniqi?  Anton Krasniqi: Sëpari, më lejoni ta përshëndes lexuesin tuaj dhe juve, që më nderuat me intervistën...

(Video) Sonte në Sportin Shqiptar në Zvicër, Milaim Rama

E Hënë, me 23 Dhjetor 2019 Emisionin radhës, të dytin, SPORTI SHQIPTAR NË ZVICËR, do t’ia kushtoje Milaim Ramës, futbollistit të parë shqiptar që ka...

Sporti Shqiptare në Zvicër realizoi emisionin e pare në TV Syri

Kasam Selimi autor dhe moderator i emisionit Sporti Shqiptare në Zvicër realizoi me shumë sukses emisionin e parë ne Tv Syri këtu në Zvicër. Ai është...

Presheva solidarizohet me viktimat e tërmetit në Shqipëri

Pas termetit katastrofal që goditi Shqipërinë, ndihmat kanë filluar t♪7 nisen drejt vatrave të goditura nga të gjitha anët. Edhe në Komunën e Preshevës...

Lajmet e fundit

(Video) Albertoz Murtaj, trajneri i FC Besa Biel, i ftuar në emisionin Sportin Shqiptar...

Në emisionin e 10-të, Sporti Shqiptar në Zvicër, i ftuar është Albertoz Murtaj, trajner i FC Besa...

Mërgimtarët ambasadorët më të denjë të Republikës së Kosovës

Shkruan: Florim Zeqa Ashtu çfarë ka qenë Ministria e Diasporës, e cila gjithnjë ka vepruar ndaras dhe në çakordim...

Shqiptarja Majlinda Sulejmani kandidate për parlamentin kantonal të St. Galenit, ...

Syri.tv: Kush është kandidatja shqiptare në Zvicër Majlinda Sulejmani?  Majlinda Sylejmani: Jam e lindur me 5. prill në...