TEMA E RE NË ODËN E MËRGIMIT – MARTESAT

Oda flet kur të tjerët heshtin. Oda e Mërgimit në tv Syri Blue po vahdon trajtimin e temave interesante e që kanë të bëjnë me...

A PO THYHET TABU-JA SHEKULLORE E KULTURËS, TRADITËS DHE EDUKATËS SHQIPTARE

 Për të moshuarit, të paaftit dhe gjithë ata që nuk kanë mundësi të përkujdesen për vetëveten, përkujdeset SPITEX-i Gjëthnjë e më shumë e më shpesh...

Në Zvicër, një i ri shqiptarë, baba i dy fëmijeve martohet me plakën 70...

Lausanne, 13 mars -Për të jetuar në Zvicër, një kosovar shkoi të martohej me një të shtatëdhjetëvjeçare. Martesa e ndyrë ju refuzua një çifti...

Stone Castle në panairin më të madh të Nju Jorkut, për verërat dhe pijet...

NEW YORK CITY : Panairi “VinExpo” New York 2019 për dy ditë me radhë më 5 dhe 7 mars, u bë edhe një herw vendi...

Kokainë e pastër, arrestohet shqiptari në Itali

Një shqiptar i moshës 40-vjeçare, pa precedentë penalë, u arrestua nga policia italiane e Urbino. Shqiptari u arrestua këtë të enjte, në periferi të qytetit...

Këto janë dy motrat nga Kosova që humbën jetën në aksident

Ditë më pare në një aksident tragjik në Gjermani ndërruan jetë dy motra nga Kosova. Bëhet fjalë për Hidajete dhe Feride Malokaj-Shabani. Hidajetja dhe Feridja...

Shqiptarët vazhdojnë me telashe nëpër botë, Franca dëboi pa paralajmërim nënën e dy fëmijët...

Pas nëntë vitesh qëndrim në Francë, tre anëtarët e familjes Shahini nga komuna e Vitisë, u dëbuan “dhunshëm të lidhur në duar e në...

Hajdutit shqiptar i shkojnë planet si mos më keq, arrestohet në bodrum

Një 30 vjeçar shqiptar me iniciale A.L, është arrestuar nga policia italiane për tentativë vjedhjeje mëngjesin e sotëm. Gjatë natës, i riu shqiptar shkoi...

Tronditëse: Si e vrau shokun me 120 goditje me thikë shqiptari i vetëquajtur ‘Tony...

Një shqiptar që ka për nickname karakterin e aktorit Al Pacino në filmin “Scarface”, Tony Montana, autor i një krimi makabër në Angli, ku...

Edhe në mërgatë përkujtohen demostratet e 81-shit

Në organizimin e LVV-së për Zvicër dhe pika në Raperswill të St.Gallenit, në mesin e shumë bashkatdhetarëve dhe protogonistëve të demostratave të vitit 1981...

Lajmet e fundit

Hapet edhe pika shkollore në Effretikon!

Të premten e kaluar, më 27 Shtator filloi mësimi edhe në shkollën në Effretikon të Kantonit të Cyrihut. Në këtë pikë shkollore punon mësuesja...

“Sot është dita më e trishtuar në jetën time.

Fjalët e një mjeku janë bërë hit në rrjete sociale, pasi publikoi një foto duke qarë në dhomën e lindjeve. “Sot është dita më e...

Horoskopi- so kujdes, mund t’ju ndodh dicka e papritur

Tregohuni të kujdesshëm në raportet ndërpersonale. Këto ditë do të jenë vërtetë kaotike sa i takon dashurisë dhe ndjenjave. Me gjasë do të përballeni...