NDIHMONI SHQIPËRINE NGA ZVICRA PËRMES SHOQATËS NËNË TEREZA

Lucern, 26 nëntor 2019 Njoftim i Kryesisë së Shoqatës Nënë Tereza në Zvicër Të nderuar bashkatdhetarë, Shqipnia, NËNA jonë e përbashkët, që nga mëngjesi i ditës së...

NISI Reisen bart ndihma falas nga Gjermania për Shqipëri

Kompania NISI REISEN e shprehi gatishmerine me na i marr ndihmat me rimorkio nga HAMBURG - ZOB, OSNABRÜCK - ZOB, HANNOVER-ZOB dhe BERLIN-NEUKÖLLN: Adresat...

Mërgimtarët ndihmojnë nga të gjitha anët Shqipërinë

Termeti në Shqipëri ka prekur thellë zemrat mërgimtarëve kudo që janë. Në profile të ndryshme qoftë  në FB, Instagram e shume të tjera emra të...

Shqipëria dhe mbarë bota shqiptare është sot në zi

Shqipëria dhe mbarë bota shqiptare është sot në zi. Tërmeti i rënë mëngjesin e 26 nëntorit me epiqendër në zonën e Durrësit, ka shkaktuar...

ODA E MËRGIMIT dhe TV SYRI HD

Në emër të Odës së Mërgimit ekipit realizues dhe në emrin tim, në cilësinë e autorit dhe moderatorit të sajë, shprehu keqardhjen e thellë...

Konfirmohet edhe vdekja e dy Gjilanasve në termetin e mbremshem ne Durrës

Pas kërkimeve nga ekipet e shpëtimit, nga gërmadhat e një hoteli në Durrës, është nxjerrë trupi i pajetë i 24-vjeçarit nga Kosova, Isa Abazit....

Kroacia nis helikopterët me skuadra të specializuara shpëtimi drejt Durrësit

Helikopterë me skuadra të specializuara shpëtimi drejt Durrësit ka nisur edhe Kroacia. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq, pas një...

Rita Ora: Dhurata më e mirë që mund t’ma bëni për ditëlindje është ta...

  Këngëtarja e njohur shqiptare Rita Ora është e shokuar me tërmetin në Shqipëri dhe vdekjen e 16 personave. Ajo tha se dhurata më e mirë...

NDIHMA E SHOQATËS NËNË TEREZA NË ZVICËR PËR SHQIPËRINË

Lucern, 26 nëntor 2019 Njoftim i Kryesisë së Shoqatës Nënë Tereza në Zvicër Të nderuar bashkatdhetarë, Shqipnia, NËNA jonë e përbashkët, që nga mëngjesi i ditës së...

Ekip nga Izraeli për të ndihmuar me situatën pas tërmetit në Shqipëri

Ekip nga Izraeli për të ndihmuar me situatën pas tërmetit në Shqipëri FM IMAGES 2019-11-26 FOTO&VIDEO Ekipeve nga vendet e Bashkimit Europian dhe ato të rajonit në ndihmë...

Lajmet e fundit

Zbulohet kush është shqiptari i ekzekutuar në Itali, u arrestua 2 herë për drogë/...

Gentin Kasa është shqiptari që u ekzekutua me armë zjarri në Romë.  Policia Italiane konfirmon për gazetaren e Ora News, Alba Kepi...

Kush janë 6 shqiptarët që u kapën me 50 milionë Euro kokainë

Policia greke ka zbardhur aktivitetin e organizatës ndërkombëtare të trafikut të kokainës,anëtarët e së cilës u arrestuan mëngjesin e së shtunës në...

Franca vendos mbishkrime në gjuhën shqipe në spitalet e tyre!

Franca padyshim se është njëri prej shteteve që respekton në masë të madhe komunitetet...