Ata që janë në pushime në këto 29 vende, nga 6 korrik duhet të...

Pushime të mira dhe më pas karantinën në shtëpi: Nëse doni të shmangni këtë detyrim të ri nga e hëna, duhet të...

2 korriku i vitit 1990, është Dita e Republikës së idealistave të përpjekjeve të...

(Me rastin 30 vjetorit të shpalljës së Deklaratës kushtetuese të Pavarësisë së Kosovës, më 2 Korrik 1990) 2 korrik...

Ish-bashkëluftëtari i Sali Çekajt i ashpër me Thaçin e Veselin: Ju ‘trimat’ e dikurshëm,...

Saim Tahiraj Zyra e Prokurorit të Specializuar ditë më parë ka njoftuar se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi...

Austri, izolim 14-ditësh për ata që kthehen nga Ballkani, përfshirë Kosovën

Austria ka lëshuar paralajmërime udhëtimi për shtetet e Ballkanit që nuk janë anëtare të bllokut, përfshirë Kosovën, shkaku i përhapjes së koronavirusit,...

Çmimin; Dyshja më e mirë e rapsodëve e fiton: Isuf Rashiti & Mehmet Petrovci...

Çmim i merituar 👏👏👏🙏 S'kishte si të ndodhte ndryshe, përderisa (dueti) rapsodët të folklorit,dy bilbilat...

IBISH NEZIRI: HETIMET PËR RAPORTET E DICK MARTY’t DHE WILLIAMSON’it DUHET BËRË NË BEOGRAD,...

Pejë, 31. 07. 2014 - Edhe një raport mbi bazën e të cilit do të ngriten akuza. Raport...

Shqiptaro-zvicerania Ylfete Fanaj zgjidhet Kryetare e Këshillit Kantonal në Lucern të Zvicrës

Sot është një ditë e shenuar historike nga Lucerni, sepse kemi një lajm të gëzuar për të gjithë komunitetin shqiptarë që jetojnë...

Iniciativa e SVP/UDC mbi çështjen e kontributeve të papunësisë; jo vetëm një ide e...

Sipas një mocioni të partisë së të djathtës ekstreme UDC/SVP që iu drejtua Parlamentit zviceran këto ditët e fundit, kërkohet që niveli...

Fitore e shqiptarëve për ndaljen e spastrimit etnik në Luginë

Lobi Euro-Atlantik Shqiptar, i përgëzon popullin e Luginës së Preshevës që treguan unitetin e tyre dhe garuan me një̈ listë të përbashkët...

Libri „Mashtrimi i Madh nga Bardhyl Mahmuti në depot e instituiconeve te Kosovës

Bardhyl Mahmuti FILLOVA TË QAJË... Pse qau redaktorja në gjuhën angleze e librit “Mashtrimi i madh”Gjatë...

Lajmet e fundit

PSHDK i duhet politikës, ekonomisë dhe strategjisë shtetformuese të RKS!

Nga Zef Prekaj Shpesh në fjalorin shqip-shqip, takojmë fjalë që kanë dy e më...

PËRGJEGJE DHE PËRKRAHJE LIDHUR ME SHKRIMIN E MREKULLUESHËM NGA NUE OROSHI

E mbramja me hair apo ja nien zanin ma vonë…           Është titulli i mrekullueshëm i shkrimit që i...

Nga sot Qeveria mbulon shpenzimet e Kartonit të Gjelbër për diasporën

ëvendësguvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Sokol Havolli ka njoftuar se në minutat e parë të ditës së sotme është printuar polica...