Xhevat Rexhaj shkruan me një penë të ëmbël dhe të qetë, sikur valëzon.

Xhevat Rexhaj shkruan me një penë të ëmbël dhe të qetë, sikur valëzon. Xhevat Rexhaj nga të gjitha...

Gruaja e Agim Ramadanit mesazh politikanëve: Mos na i digjni shpresat për hir të...

Bashkëshortja e heroit të Kosovës Agim Ramadanit,Shukrije Ramadani,përmes një shkrimi të publikuar në Facebook ka uruar qytetarët në 12 vjetorin e shpalljes...

Në prag të 12 vjetorit të pavarësisë së Kosovës GËZUAR DITËN E MADHE TË...

“Arma jonë e fuqishme është lashtësia, tradita, kultura, rrënjët dhe identiteti ynë, si dhe rinia jonë…Ne duam dhe kërkojmë mënyra demokratike nga...

Konsullata diplomatike e Kosovës në Cyrih kremtoi 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Në ambientët e Sallës Kameha Grand në Cyrih, Konsullata diplomatike e Kosovës kremtoi 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Në pritjen e...

Në një vjetorin e shkuarjës në përjetësi të Rilindasit të fundit, Akademik Idriz Ajeti!

13 shkurt 2020Haki Latifi Idriz Ajeti i përket botës shqiptare si një vlerë e...

Poeti Bujar Salihu, kryetar i ri i Shoqatës së Krijuesve Shqiptarë në Zvicër

Nga Rexhep Rifati -11. Shkurt 2020 Në Kuvendin zgjedhor të kësaj shoqate, mbajtur në Winterthur, nënkryetare u zgjodh Shqipe...

Me një Akademi përkujtimore në Langenthal/BE të Zvicrës u kujtua figura e atdhetarit Mikel...

Me një Akademi përkujtimore në Langenthal/BE të Zvicrës u kujtua figura e atdhetarit Mikel Kuzhnini. Në Langenthal/BE të Zvicrës,...

Intervistë me Luan Duraku kryetar i organizatës themeluese „Liga Qytetare Shqiptare Zvicerane“

Syri.tv: Kush është Luan Duraku ? Luan Duraku : Unë vij nga San Antonio dhe Dallas Fort Worth, Texas....

Në Langetall të Zvicrës, një mbrëmje me figura të shquara të mërgatës shqiptare

Teksti e fotot : Rexhep Rifati Mbrëmë në Langentall të Zvicrës, në prag të mbajtjes së sotme...

Gazetari Arben Mehmeti sjell rubrikën javore „Intervista Bardh e Zi“ vetëm në portalin Syri.tv

Gazetari i TV Syri HD Arben Mehmeti njëherit dhe moderator i programit argëtues "BLUE" sjellë rubrikën...

Lajmet e fundit

Shqiptarja Majlinda Sulejmani kandidate për parlamentin kantonal të St. Galenit, ...

Syri.tv: Kush është kandidatja shqiptare në Zvicër Majlinda Sulejmani?  Majlinda Sylejmani: Jam e lindur me 5. prill në...

KËNGËTARI I FOLKLORIT BURIMOR SHQIPTAR „MEMET PETROVCI“ – PJESË E RUBRIKËS „BARDHË E ZI...

Syri.tv: Përshëndetje inderuari Memet, mirë se erdhët në interistën javore, rubrikën tonë të re në portalin Syri.tv të cilën e kemi quajtur...

SHBA-ja mbetet e hapur për shkëmbim territoresh mes Kosovës e Serbisë

Foto: Koha / ilustrim SHBA-ja ka refuzuar të hedhë poshtë shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë,...