Kokainë e pastër, arrestohet shqiptari në Itali

Një shqiptar i moshës 40-vjeçare, pa precedentë penalë, u arrestua nga policia italiane e Urbino. Shqiptari u arrestua këtë të enjte, në periferi të qytetit...

Këto janë dy motrat nga Kosova që humbën jetën në aksident

Ditë më pare në një aksident tragjik në Gjermani ndërruan jetë dy motra nga Kosova. Bëhet fjalë për Hidajete dhe Feride Malokaj-Shabani. Hidajetja dhe Feridja...

Shqiptarët vazhdojnë me telashe nëpër botë, Franca dëboi pa paralajmërim nënën e dy fëmijët...

Pas nëntë vitesh qëndrim në Francë, tre anëtarët e familjes Shahini nga komuna e Vitisë, u dëbuan “dhunshëm të lidhur në duar e në...

Hajdutit shqiptar i shkojnë planet si mos më keq, arrestohet në bodrum

Një 30 vjeçar shqiptar me iniciale A.L, është arrestuar nga policia italiane për tentativë vjedhjeje mëngjesin e sotëm. Gjatë natës, i riu shqiptar shkoi...

Tronditëse: Si e vrau shokun me 120 goditje me thikë shqiptari i vetëquajtur ‘Tony...

Një shqiptar që ka për nickname karakterin e aktorit Al Pacino në filmin “Scarface”, Tony Montana, autor i një krimi makabër në Angli, ku...

Edhe në mërgatë përkujtohen demostratet e 81-shit

Në organizimin e LVV-së për Zvicër dhe pika në Raperswill të St.Gallenit, në mesin e shumë bashkatdhetarëve dhe protogonistëve të demostratave të vitit 1981...

Jo thjesht një ndërlidhës, shqiptari kepet me një sasi të madhe heroine

Një 31 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pas kontrollit automjetit të tij që udhëtonte nga Taranto në drejtim të qytetit të Massafrës...

Të rinjtë shqiptarë punojnë në Gjermani, por s’duan kthimin në vendlindje

Edlira dhe Diamandi punojnë prej gati dy vitesh në një furrë buke, në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani. Si fillim, ata na përshëndetën në gjuhën...

Tragjedi në Itali, humb jetën i riu shqiptar

Një aksident i rëndë që ka ndodhur në Itali, ka shkaktuar vdekjen e dy të rinjve, njëri prej të cilëve një 20-vjeçar shqiptar. Mediat italiane...

Motrat nga Kosova humbin jetën në një aksident në Gjermani

Një aksident i rënd ë që ndodhi sot në Gjermani mori jetën e dy femrave nga Kosova. Sipas burimeve, viktimat që humbën jetën në këtë aksident...

Lajmet e fundit

Kush i mbush syt me lotë bukuroshes Shkodrane.

Interviste me këngëtaren Shkodrane Elisa Kalaj Syri.tv: Elisa Kalaj Shkodrane, nga e mer ketë bukuri kaq sexy? Elisa Kalaj: Thjeshtesia e ben njeriun me të bukur...

Spinaqi, ja të mirat shëndetësore që i sjell

Ata mund të shkaktojnë stres oksidativ, gjë që shkakton plakjen e shpejtë. Kjo gjithashtu rrit rrezikun e kancerit dhe diabetit. Për të mos ndodhur kjo...

Zidane flet për situatën e Bale

Lojtarët si Isco Alarcon janë ata që presin që të rifitojnë një vend në formacionin e ‘Los Blancos’ pasi nuk gjenin hapësirat e tyre...