(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër në TV Syri, ekskluzivisht flasim me boksierët Egzon Maliqajn...

Grenchen, me 30 Dhjetor 2019 Në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër që çdo të hënë transmetohet në TV Syri në Zvicër, përveç intervistave ekskluzive që...

Ronaldos i vije inati që humbi finalen, bën gjestin e turpshëm ( Video)

Tashmë është e ditur se Cristiano Ronaldo nuk i pëlqen asnjëherë të humbë. Ylli portugez dështoi ta fitonte Superkupën e Italisë, pasi u mposhtën në...

(Video) Sonte në Sportin Shqiptar në Zvicër, Milaim Rama

E Hënë, me 23 Dhjetor 2019 Emisionin radhës, të dytin, SPORTI SHQIPTAR NË ZVICËR, do t’ia kushtoje Milaim Ramës, futbollistit të parë shqiptar që ka...

(Video) Mbi 110 mijë franga ndihma nga klubet shqiptare në Zvicër për Shqipërinë

Grenchen/Bern, me 15 Dhjetor 2019 FC Prishtina Bern, FC Tetova Basel, FC Besa Biel/Bienne, Klubi i Motoristëve PLISAT, FC Besa St. Gallen, FC Dardania St....

Sporti Shqiptare në Zvicër realizoi emisionin e pare në TV Syri

Kasam Selimi autor dhe moderator i emisionit Sporti Shqiptare në Zvicër realizoi me shumë sukses emisionin e parë ne Tv Syri këtu në Zvicër. Ai është...

Skandal se si ndërroi jetë boksieri pas përballjes me shqiptarin! Zbardhet e vërteta

Boksieri bullgar, i cili humbi jetën në Shkodër fundjavën e shkuar, nuk ishte Jezus Velichkov, por Boris Stancov, i cili ka marrë pjesë në...

Mali i Zi publikon listën për ndeshjen ndaj Kosovës: Nuk ftohen serbët

Trajneri i Malit të Zi, Faruk Haxhibegiq, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e ardhshme kundër Bullgarisë dhe Kosovës, ku...

U tha se ka pranuar Kosovën: Talenti 20 vjeçar refuzon ‘Dardanët’ për këtë Kombëtare

Edhe pse u raportua ditë më parë se Andi Zeqiri ka pranuar që t’i bashkohet Kosovës, kjo nuk po del të jetë e vërtetë,...

Në ring vdiq boksieri dublant, kishte hyrë në Shqipëri me dokumenta false

Boksieri bullgar i cili humbi jetën në Shkodër fundjavën e shkuar, nuk ishte Jezus Velichkov por Boris Stancov i cili ka marr ëpjesë në...

Muriqi në formacionin e javës në Turqi

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur me gola dhe ndeshje të mira.Tashmë, sulmuesi i Kombëtares së Kosovës dhe Fenerbahces, ka marr një lajm tjetër...

Lajmet e fundit

Diar Selmani pjesë e shkollës së futbollit „FC Freienbach “ në Zvicër

Futbollisti shqiptar nga Kumanova DiarSelmani , i lindur në Janar të   vitit 2011 , në Zvicrës. Një djalë 9  vjeçar, nxënës...

Artistja shqiptare nga Franca AidaLlukaj pjesë e rubrikës Bardh e Zi e cila për...

Syri.tv: Përshëndetje enderuar Aida mirë se na erdhe në rubrikën bardh e Zi të jeni pjese e portalit Syri.tv ?

Kik-bokseri Emurllah Junuzi flet për sukseset e tij në rubrikën „Bardhe e Zi“ në...

Syri.tv: Përshëndetje Emurllah mirë se erdhe në rubrikën Bardh e Zi dhe faleminderit që pranuat ftesën të jeni pjesë e portalit Syri.tv?