Nuri Seferi mposht gjermanin Girke me nokaut teknik në raund të pestë

Nuri Seferi ka arritur mbrëmë fitoren e 41-të në meçin e tij të pesëdhjetë jubilar në boksin profesionist. Boksieri ynë pati përballë një boksier...

Bisha Conor McGregor rikthehet fuqishëm, Cerrone në tapet për 40 sekonda (film)

Conor McGregor rikthehet fuqishëm në UFC, teksa në orët e para të ditës së sotme ka mposhtur me “knock out” Donald Cerrone. Irlandezi i ka...

Preshevari Oltion Bilalli, nënshkruan kontratë profesionale me Balikesirspor

Pas kalimit në fazën testuese, Oltion Bilalli ka nënshkruar kontratë profesionale me ekipin e ligës së parë turke Balikesirspor. Sulmuesi 18 vjeçar nga Presheva, ka...

(Video) Bekim Zogaj i ftuar në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër, flet për përvojat...

Grenchen, me 6 Janar 2019 I ftuar në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër te gazetari Kasam Selimi, gjyqtari i parë shqiptar që aktualisht gjendet në...

Vjen bomba nga Spanja, Ronaldo rikthehet në Real Madrid

Sipas medias spanjolle GOL, presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka arritur që ta bind Ronaldon që të kthehet në Madrid Media spanjolle GOL, ka...

Sportistët tanë në vendin e “huaj”, jo domosdoshmërish shembull i një integrimi të suksesshëm,...

 Lirim Begzati Në shtetet perëndimore, integrimi paraqitet shpesh si një “modë” e kohës! Debatet për kuptimin e tij dhe prezantimi i kritereve që definojnë atë...

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër në TV Syri, ekskluzivisht flasim me boksierët Egzon Maliqajn...

Grenchen, me 30 Dhjetor 2019 Në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër që çdo të hënë transmetohet në TV Syri në Zvicër, përveç intervistave ekskluzive që...

Ronaldos i vije inati që humbi finalen, bën gjestin e turpshëm ( Video)

Tashmë është e ditur se Cristiano Ronaldo nuk i pëlqen asnjëherë të humbë. Ylli portugez dështoi ta fitonte Superkupën e Italisë, pasi u mposhtën në...

(Video) Sonte në Sportin Shqiptar në Zvicër, Milaim Rama

E Hënë, me 23 Dhjetor 2019 Emisionin radhës, të dytin, SPORTI SHQIPTAR NË ZVICËR, do t’ia kushtoje Milaim Ramës, futbollistit të parë shqiptar që ka...

(Video) Mbi 110 mijë franga ndihma nga klubet shqiptare në Zvicër për Shqipërinë

Grenchen/Bern, me 15 Dhjetor 2019 FC Prishtina Bern, FC Tetova Basel, FC Besa Biel/Bienne, Klubi i Motoristëve PLISAT, FC Besa St. Gallen, FC Dardania St....

Lajmet e fundit

Kampioni shqiptar nga Amerika Enea Lapa fletë për karrierën e tij në rubrikën“ Bardh...

SYRI.TV: Përshëndetje z. Lapa , mirë se na erdhe në rubrikën " Bardh e Zi"  të portalit Syri. Tv nga Zvicra.  Uroj...

Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova jetoi një jetë të shkurtër, por plot nder dhe...

Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova jetoi një jetë të shkurtër, por plot nder dhe lavdi. Sot bëhen 15 vjet të shkuarjës në...

Arbnore Hasani, kandidate për Deputete nga radhët e AAK nga Diaspora

Intensifikimi i kryetarit të AAK z. Ramush Haradinaj ishte ide e mëhershme në të mirën e vendit që diaspora duhet të jetë...