Vajza e Milaim Ramës realizon eurogol për Zurichun, ajo e përfaqëson Kosovën

Alketa Rama, vajza e ish-futbollistit të mirënjohur kosovar të Përfaqësueses së Zvicrës, Milaim Rama po vazhdon të...

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër (6) të ftuar drejtuesit e UKSHFZ-së

Kryetari dhe Nënkryetari i Unioni i Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, Feti Demoli dhe Rini Dauti, janë të ftuarit e...

Dyshime: Triumfi 40-sekondësh i McGregor ndaj Cerrone ishte i montuar dhe kërkojnë t’u kthehen...

Disa tifozë të UFC-së janë shprehur të pabindur me triumfin e shpejtë të Conor McGregorit ndaj Donald Cerrone, në rikthimin e tij në tetëkëndësh. Irlandezit...

Nuri Seferi mposht gjermanin Girke me nokaut teknik në raund të pestë

Nuri Seferi ka arritur mbrëmë fitoren e 41-të në meçin e tij të pesëdhjetë jubilar në boksin profesionist. Boksieri ynë pati përballë një boksier...

Bisha Conor McGregor rikthehet fuqishëm, Cerrone në tapet për 40 sekonda (film)

Conor McGregor rikthehet fuqishëm në UFC, teksa në orët e para të ditës së sotme ka mposhtur me “knock out” Donald Cerrone. Irlandezi i ka...

Preshevari Oltion Bilalli, nënshkruan kontratë profesionale me Balikesirspor

Pas kalimit në fazën testuese, Oltion Bilalli ka nënshkruar kontratë profesionale me ekipin e ligës së parë turke Balikesirspor. Sulmuesi 18 vjeçar nga Presheva, ka...

(Video) Bekim Zogaj i ftuar në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër, flet për përvojat...

Grenchen, me 6 Janar 2019 I ftuar në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër te gazetari Kasam Selimi, gjyqtari i parë shqiptar që aktualisht gjendet në...

Vjen bomba nga Spanja, Ronaldo rikthehet në Real Madrid

Sipas medias spanjolle GOL, presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka arritur që ta bind Ronaldon që të kthehet në Madrid Media spanjolle GOL, ka...

Sportistët tanë në vendin e “huaj”, jo domosdoshmërish shembull i një integrimi të suksesshëm,...

 Lirim Begzati Në shtetet perëndimore, integrimi paraqitet shpesh si një “modë” e kohës! Debatet për kuptimin e tij dhe prezantimi i kritereve që definojnë atë...

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër në TV Syri, ekskluzivisht flasim me boksierët Egzon Maliqajn...

Grenchen, me 30 Dhjetor 2019 Në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër që çdo të hënë transmetohet në TV Syri në Zvicër, përveç intervistave ekskluzive që...

Lajmet e fundit

Bashkëbisedim nëpërmjet video lidhjes/Skype me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Sporti Shqiptar në Zvicër, emisioni i 16-të Bashkëbisedim nëpërmjet video lidhjes/Skype me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Cyrih

PDK: Vendimi i djeshëm i Kurtit, një lojë dhe mashtrim ndaj qytetarëve dhe ndaj...

Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka “mashtruar” dhe “gënjyer” qytetarët e Kosovës lidhur...

Pirateria Televizive: AKEP bllokon Nimi TV dhe 16 faqe të tjera interneti pirate

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare në një shkresë të dërguar ditën e sotme pranë ofruesëve të shërbimeve elektronike në internet, i...